DEPO2015

Facebook Youtube Instagram

BLIK BLIK 2019

Na ojedinělý zážitek se současným digitálním uměním v ulicích Plzně lákáme v zimních měsících již popáté. Tato tradice započala během roku, kdy byla Plzeň Evropským hlavním městem kultury. Festival pod názvem „BLIK BLIK - festival světla a umění ve veřejném prostoru“ staví na velkém diváckém úspěchu z let 2015, 2016, 2017 a 2018, kdy si světelné instalace prohlédlo až 40.000, respektive 45.000 diváků.

 

Festival spolupracuje s dalšími podobnými akcemi v ČR i zahraničí, jakou jsou SIGNAL festival nebo slovenský festival Biela noc, zároveň propojuje kulturní scénu v Plzni, kdy na dalších místech mimo hlavní trasu chystají kulturní organizace, místní centra a spolky doprovodný program.

V roce 2019 se festival uskuteční 29. a 30. března, vždy od 19:00 hodin až do půlnoci. Tentokrát rozblikáme centrum města od DEPO2015 přes náměstí Republiky až po Pivovarské muzeum. Těšte se na 13 instalací v interiéru i exteriéru. Aktuality zveřejňujeme na facebookové události. Vstupenky na interiérové instalace jsou v předprodeji na Plzenskavstupenka.cz nebo na GoOut.cz.

Pro školy a gymnázia jsme v rámci festivalu připravili exkluzivní doprovodný program k tématu objevování vesmíru, dobývání Měsíce a vesmírnému průzkumu. Více informací o doprovodném programu pro školy naleznete ZDE.

Trasa festivalu

DEPO2015 - ulice Antonína Uxy - podchod Fresh Air Gallery, "Myší díra" - Škroupova ulice - Kopeckého sady - náměstí Republiky - Pivovarské muzeum

Stáhněte si mapu festivalu (k dispozici bude i na místě)

Hlavní instalace:

Museum of the Moon / Luke Jerram (UK)
Takhle blízko Měsíci už nikdy nebudete. Sedmimetrová instalace využívá detailní snímky NASA a vy tak můžete prozkoumat každý jeho kráter stejně jako odvrácenou stranu Měsíce.

foto: Leeds Living

Vstupné

Vstupné se platí pouze na čtyři interiérové instalace, dvě z nich najdete v DEPO2015 a další na vás čekají na trase festivalu ve Škroupově ulici 6 a na náměstí Republiky 12. Vstupenky za 50 Kč si můžete zakoupit v předprojedi na Plzenskavstupenka.cz nebo na GoOut.net. Předprodej bude ukončen v pátek 29. března ve 12:00 hodin. Vstupenky je možné koupit i na místě - u každé placené instalace bude stánek.

Děti do 6 let (včetně), ZTP a ZTP/P mají vstup zdarma.

Pokud se na BLIK BLIK vydáte autem, můžete ho zaparkovat v DEPO2015. Parkovné je 50 Kč.

Praktické informace

Většina festivalových instalací je dobře přístupná i pro návštěvníky na vozíku a pro kočárky, výjimkou je pouze instalace Octopus Garden ve Škroupově ulici 6, kde je kvůli schodům a úzké chodbě ztížený přístup.

Pokud chcete zážitek z festivalu BLIK BLIK dopřát i vašemu čtyřnohému parťákovi, vezměte ho s sebou. Vychovaní pejsci jsou vítáni. Počítejte ale se zvýšenou mírou hluku a vysokou koncentrací lidí na malém prostoru.

Než vyjdete, pojdívejte se na předpověď počasí a nezapomeňte se podle toho obléknout. Na BLIK BLIK nám zatím počasí moc nepřálo, ale letos to určitě vyjde.

Občerstvení

Během cesty vám nevyhládne. V DEPO2015, Škroupově ulici i na náměstí Republiky najdete stánky s jídlem. Novinkou je letos speciální festivalové centrum U Branky v Kopeckého sadech, kde vám teplé nápoje namíchá Inspiral Bar.

Živý přenos

Pokud jste na BLIK BLIK pryč, připojte se k virtuální procházce festivalem. V pátek večer vysíláme na facebookové události a na profilu DEPO2015.

Děkujeme váženým partnerům festivalu BLIK BLIK

Prazdroj lidem, WPA – Workpress Aviation, s.r.o., Město Plzeň, Plzeňský kraj, Městský obvod Plzeň 3, Ministerstvo Kultury, Hannah, ZČU – Fakulta Designu a umění Ladislava Sutnara, Plzeňské městské dopravní podniky, Kooperativa pojišťovna, a.s., Bohemia Sekt, s.r.o., GO! Express & Logistics s.r.o., Velvyslanectví Spolkové republiky Německo, Zdravotní pojišťovna MV ČR, Pizza-Doma, Nadace ČEZ, Designový nábytek, Studijní a vědecká knihovna Plzeňského kraje

Doprovodný program "Pod Měsícem":

úterý 26. až čtvrtek 28. března 16:00 - 19:00
pátek 29. a sobota 30. března 19:00 - 24:00

Křehký systém náchylný na dotyk vytváří choreografie pohybu, světla a hudby. Experiment plzeňského umělce poprvé pro veřejnost objevuje prostor Myčky v jedné z budov areálu DEPO2015.

Úterý 26. března 2019 v 19:00 až 22:00

Přijďte si užít jedinečnou atmosféru dvojkoncertu českých Ille a slovenské umělkyně Katarzie za svitu Měsíce 26. března v DEPO2015! Poslechněte si dva výrazné dámské vokály mladé československé hudební scény, jak vypráví podmanivé příběhy o vztazích a našich životech pod světelnou instalací britského umělce Luka Jerrama.

Středa 27. března 2019 v 19:00 až 21:00

Jan Lukačevič: Cesta zpátky
V současné době se za nejbližší cíl letů s lidskou posádkou nejčastěji považuje Mars. Je to ale pravda? Po mnohaleté odmlce se lidé opět chystají vrátit na Měsíc, který bude důležitou zastávkou na cestách k Rudé planetě a vzdálenějším tělesům Sluneční soustavy. Kdy to bude? A jaké plány s tímto vesmírným cvičištěm lidstvo má?

Čtvrtek 28. března 2019 v 19:30 až 22:00

Vraťte se s námi do doby před padesáti lety, kdy se půl miliardy lidí mačkalo u televizí, aby v přímém přenosu sledovali přistání posádky Apolla 11 na Měsíci. Vžijte se do postav oceňovaného příběhu Prvního člověka s Ryanem Goslingem v hlavní roli a přibližte se Měsíci jako ještě nikdy. Promítat totiž budeme pod světelnou instalací britského umělce Luka Jerrama.

Neděle 31. března 2019 v 18:00 až 19:00
 
Pohyb, dech a Měsíc
Přidejte se k našemu speciálnímu cvičení. Čekají vás dvě hodiny relaxační jógy za svitu Měsíce. V poklidné atmosféře se během cvičení nad vašimi hlavami rozsvítí sedmimetrová instalace Muzeum Měsíce Luka Jerrama a vytvoří zážitek, na který jen tak nezapomenete.

Lekce je určená začátečníkům i pokročilým. Propojením mobilizačních technik a protažením celého těla vás provede zkušená lektorka Míša Wanková. Tělo a mysl bude v rovnováze, za to vám ručíme.

Na cvičení si vezměte oblečení s dlouhým rukávem, v Autobusové hale DEPO2015 může být chladněji. Vlastní PODLOŽKY nebo jógamatky podmínkou, na místě žádné nebudou. Kdo se při závěrečné meditaci rád přikrývá dekou, prosím, vezměte si ji prosím také s sebou.

Pondělí 1. dubna 2019 v 18:00 až 20:00

Pohyb, dech a Měsíc
Přidejte se k našemu speciálnímu cvičení. Čekají vás dvě hodiny relaxační jógy za svitu Měsíce. V poklidné atmosféře se během cvičení nad vašimi hlavami rozsvítí sedmimetrová instalace Muzeum Měsíce Luka Jerrama a vytvoří zážitek, na který jen tak nezapomenete.

Na cvičení si vezměte oblečení s dlouhým rukávem, v Autobusové hale DEPO2015 může být chladněji. Kdo má vlastní PODLOŽKY a jógamatky, vezměte si je, díky!

 

Festival BLIK BLIK vznikl za podpory Úřad městského obvodu Plzně 3