DEPO2015

Facebook Twitter Youtube Instagram

Up into the sky

Nová interaktivní expozice Vzhůru do oblak bude otevřena od 18. března do 31. srpna 2022.

Prolétněte se fascinujícím světem v oblacích, zažijete svět létání na vlastní kůži a staňte se alespoň na chvíli bájným Ikarem! 

Vleťte na kouzelném létajícím koberci do světa mýtů a pohádek, nahlédněte do přírodní laboratoře inspirované létajícími zvířaty a rostlinami, a nakonec se vydejte na cestu od počátků létání po etické otázky a ekologické dopady dnešní podoby létání. Zjistíte, že svět nad našimi hlavami skrývá mnohá tajemství a jejich objevování bude úžasné dobrodružství. Tak vzhůru do oblak!

Vzhůru do oblak je expozicí, která nadchne nejen rodiny s dětmi ale také školní skupiny. Pro školy (viz níže) jsou připravené zajímavé lektorské programy, které jsou schopné obsloužit 30 dětí naráz. Žáci se při nich nejen pobaví, ale hravou formou se dozví také něco o zákonitostech létání ať z hlediska biologie, fyziky nebo inženýrství, z pohledu historie i současnosti. Dotknou se ale také budoucnosti letectví, létajících aut nebo dobývání vesmíru. S lektorem nastíní témata technologického vývoje, jeho ekologických dopadů a etických otázek, s nimiž se generace dnešních dětí ve svých životech jistě ještě setká. 

Výstava je otevřena pro veřejnost všední dny od 14.00 do 18.00 a o víkendech, státních svátcích a školních prázdninách od 10.00 do 18.00.

Vstup do výstavy je vždy po hodinových intervalech ve skupině 30 osob. Návštěvníci si tak mohou předem zakoupit vstupenky na daný den i hodinu. 

Novou expozici Vzhůru do oblak jsme připravili ve spolupráci s dětským interaktivním muzeem Sladovna Písek, kde byla výstava v pozměněném vzhledu a bez prvků, které přidala produkce v DEPO2015 k vidění v roce 2020 pod názvem Leťme vysoko, a vídeňským dětským muzeem ZOOM. Producenti a vývojáři expozice jsou pak společnosti UUUL  a Objevárium.

VSTUPENKY pro veřejnost na Plzeňské vstupence.

Vstupné
Dospělý 150 Kč
Děti 6-15 let 100 Kč
Rodinné 2+2 400 Kč
Studenti/Senioři/ZTP 120 Kč
Děti do 5 let zdarma
18.3 - 31.8. 2022

------- PRO ŠKOLY ------

Taky jste někdy zatoužili vznést se jako pták a vše pozorovat z výšky?

V mnoha kulturách je pták symbolem lidské duše, té části nás, která se může volně pohybovat prostorem a která je opravdu svobodná.

Vydejte se s námi na cestu od snů a představ o létání, přes to, jak člověk pozoroval zvířata a rostliny, aby se od nich učil a inspiroval.

Zábavnou formou se dozvíme něco o zákonitostech létání ať už z hlediska biologie, fyziky a inženýrství nebo z pohledu historie a současnosti.

Staňte se na chvilku inženýry a navrhněte si vlastní model stíhačky nebo se jako astronauti vydejte na fascinující cestu do vesmíru.

Co Vás čeká

Čtyři tematické okruhy. Více než 20 interaktivních exponátů. Velká interaktivní instalace, při které Vám narostou křídla, laboratoř plná vzorků k prozkoumání, dílna na výrobu vlastních letadel a raket, interaktivní modely fyzikálních zákonů-horkovzdušný balón, který čeká na vypuštění a nakonec raketová a letecká základna, kde prověříte své vlastní modely přímo na ranveji.

Praktické informace

Vstupné:
- skupina od 10 osob - 80 Kč/os
- pedagogický doprovod je zdarma
- platba možná pouze v hotovosti na místě

Návštěva:

Kapacita výstavního prostoru je 30 osob. Doba prohlídky je 55 min.

Rezervace:
Na program je možné objednat se každý všední den od:
- 9:00
- 10:00
- 11:00

V případě zájmu o odpolední prohlídku (např. družinu) prosíme o individuální domluvu na tel. 774 027 078.

Jak se přihlásit
Napište prosím email, ve kterém uvedete:

- termín a čas
- název školy
- počet dětí
- jméno a kontakt na doprovázejícího pedagoga

Email prosím odešlete na proskoly@depo2015.cz.

Termín a čas Vám musí být písemně potvrzeny!