DEPO2015

Facebook Youtube Instagram

Marie Sedelmayerová Specific fragment

Projekt Specific fragment představuje surrealistické tendence autorky Marie Sedelmayerové, tentokrát za použití média velkoformátových uhlových kreseb.

Marie Sedelmayerová kresbami vytváří své osobní mýty, jejichž kontext ovšem ponechává vlastní představivosti diváka. Čerpá z cest přírodou, při kterých shromažďuje rozmanitost stavů travnatých porostů, které ovlivňují tvary některých nakreslených objektů nebo celých fantaskních scenérií.

,,Artefakty nalezené v přírodě, vesmírné objekty trouchnivějící na Zemi, přízračná zjevení, spirituální krajiny či poutní místa, jako samostatná díla, představují nové, jiné reality. V ideálním případě by divák mohl cítit to, co cítím já jako autorka při příchozí vizi nebo probíhající tvorbě. Je to bázeň, respekt k tomu, jež se postupně objevuje a zároveň dlouho trvající plezír. Výstava sama o sobě stojí jako zlomek plynulého a napínavého procesu stimulace a tvorby, která nemá jasný výstup. Taková nejasnost ale dává příležitost neustále hledat a definovat neznámé. Práce s touto nejistotou je velmi uspokojující, vyplňovat prázdno je osvobozující.”

Při práci Marie nikdy netuší, jak přesně bude výsledný obraz vypadat. Používá přírodních uhlů pevných nebo ve formě prachu, který roztírá molitanem, štětcem nebo koštětem. Experimenty s technikou přinášejí nové možnosti zobrazení a také jiný rozměr zážitku.

Stěna výstavního prostoru v DEPO2015 se tentokrát stává autorčiným plátnem a dílo tak bude zhotoveno pouze na určitý čas a jen pro tento konkrétní prostor.

Tvorba může probíhat jako performance akční „malby“ za přítomnosti diváka, který tak nahlíží do imitace umělcova ateliéru.

FB událost

Výstava bude zahájena vernisáží ve středu 30.3. od 18h.

Dále pak 31.3. - 17.5.2022 ve studentském výstavním prostoru GAFA.

Vstup zdarma dle otevíracích hodin DEPO2015.

Gallery