DEPO2015

Facebook Youtube Instagram

Exhibitions

The new interactive exhibition Up into the Sky will be open from 18 March to 31 August 2022.

Fly through the fascinating world in the clouds, experience the world of flying for yourself and become the mythical Icarus for a while! 

Fly on a magic flying carpet into a world of myths and fairy tales, take a peek into a nature lab inspired by flying animals and plants, and finally, take a journey from the origins of flight to the ethical issues and ecological impacts of flying today. You'll discover that the world above our heads holds many secrets and discovering them will be an amazing adventure.

Up in the Sky is an exhibition that will thrill not only families with children but also school groups. For schools, there are interesting lecturers who can serve 30 children at a time. Pupils will not only have fun, but will also learn about the laws of flight in a playful way, whether from the point of view of biology, physics or engineering, from the perspective of history and the present. But they will also touch on the future of aviation, flying cars and the conquest of space. With the lecturer, they will outline the topics of technological development, its environmental impact and ethical issues that today's generation of children will surely encounter in their lives. 

The exhibition is open on weekdays from 2pm to 6pm and on weekends, public holidays and school holidays from 10am to 6pm.

Entry to the exhibition is always by the hour in groups of 30 people. Visitors can purchase tickets for the day and exact hour in advance. 

The new exhibition Up into the Sky has been prepared in cooperation with the children's interactive museum Sladovna Písek, where the exhibition, with a changed appearance and without the elements added by the production at DEPO2015, will be on display in 2020 under the title Let's Fly High, and the Viennese children's museum ZOOM. 

TICKETS at Plzeňská vstupenka.

Admission

Adult 150 CZK
Children 6-15 years 100 CZK
Family 2+2 400 CZK
Students/Seniors/Senior citizens 120 CZK
Children under 5 years free

18.3 - 31.8. 2022

An impressive exhibition installation of light objects, paintings combined with neon, sculptures, and novel experimental musical instruments will play in the exhibition spaces of the DEPO2015 Rampa and Truhlárna.

More information coming soon.

Free of charge. Open everyday 10am - 6pm.

Výstava prací studentů ISŠŽ

Výstava ŠKROUPOVKA FASHION nabídne průřez tvorbou jednotlivých ročníků oborů Návrhář oděvů, Oděvní a interiérový design na Škroupovce - Integrované střední škole živnostenské v Plzni (www.issziv.cz). Studijní kresby, fashion ilustrace, interiérová tvorba i ukázky realizovaných modelů a kolekcí budou k vidění v prostoru kavárny Ústředna v DEPO2015. 

Vernisáž výstavy ŠKROUPOVKA FASHION proběhne 23. března 2022 od 16:00 v kavárně DEPO2015, součástí zahájení budou i módní přehlídky.

Výstava potrvá do 19. dubna 2022

Výstava studentky Sutnarky Marie Sedelmayerové Specific Fragments.

Výstava bude zahájena vernisáží ve středu 30.3. od 18h.

31.3. - 17.4.2022 ve studentském výstavním prostoru GAFA.

Vstup zdarma dle otevíracích hodin DEPO2015.

19 mladých bavorských a českých umělců vystavuje svá díla, která vznikala při jejich uměleckých rezidencích v Plzni a v Regensburgu v letech 2019-2022.

Kavárna: 22.4.-13.5.
Truhlárna & Rampa: 22.4.-30.4.

Vstup zdarma.

19 mladých bavorských a českých umělců vystavuje svá díla, která vznikala při jejich uměleckých rezidencích v Plzni a v Regensburgu v letech 2019-2022.

Kavárna: 22.4.-13.5.
Výstava děl umělkyň: 

Lena Schabus

Kristina Brasseler

Barbara Muhr

 

Vstup zdarma.

Events

Jubilejní 30. ročník Hudebních cen Žebřík odstartoval hlasováním na www.anketazebrik.cz a vyvrcholí 1. dubna 2022 finálovým večerem.

 

Na oslavě „30 let Žebříku“ uvidíte exkluzivní koncerty skupin Pražský výběr, Mig 21, Xaviera Baumaxy a dalších!
Moderují Marek Taclík a Žofie Dařbujánová.

Vstupenky kupujte ZDE.

Uzlík pořádá již osmý blešák! Sejdeme se v tržnici nebo nádvoří DEPO2015.


POZOR! Máme novinku - poslední hodina happy hour - vše za polovinu.


Prosím nechoďte dříve, než v určený čas od - 13:30 a vezměte si s sebou drobné na vstup a na nákup.
Chraňte přírodu! Proč kupovat nové věci a vytvářet tak další odpad, když za pár korun můžete koupit co potřebujete a co už se jinému nehodí. V nabídce bude opět nejen oblečení pro děti a dospělé, ale také hračky, knížky, sportovní potřeby, vybavení domácnosti a další nezbytnosti. Nezapomeňte si s sebou vzít tašku na nakoupené věci!!!!


Přihlašovací formulář na prodejní místa naleznete v události již brzy.


Symbolické vstupné 20,- na podporu komunitního centra. Děti mají vstup zdarma. Prosím vezměte si drobné.
 

Autobusovou halu zaplní second hand s jarním oblečením.

4. - 6. dubna
9 - 17

Akci pořádá MARWIL.CZ

Zábavná přednáška nabitá informacemi od Tomáše Šapovalova, zakladatele největšího českého portálu o Novém Zélandu VisitKiwi.cz.

Nový Zéland láká cestovatele z celého světa a mnozí ho považují za nejhezčí místo na Zemi. Není divu, když zde můžete jeden den lyžovat a hned druhý se koupat v moři. Během jediného dne můžete navštívit písečné duny i deštný prales. Zažít vzrušení z adrenalinových sportů, vychutnat si tepající atmosféru rušných měst nebo se dokonale zrelaxovat v tichu liduprázdné přírody.

Tomáš Šapovalov prožil na Novém Zélandu 15 měsíců. Během té doby si vyzkoušel bydlení v autě i luxusním domě, práci kuchaře v lyžařském resortu nebo sběr hroznů ve vinicích. Projel většinu turistických míst, která tato země nabízí, a během své přednášky vás s nimi seznámí. Neochudí vás ani o informace o místních obyvatelích nebo zajímavosti z místní kultury a historie.

O autorovi:
Tomáš Šapovalov (* 1984) se na svoji první delší cestu vydal v roce 2012. Tehdy se svou přítelkyní vycestoval do Karibiku na ostrov Svatý Martin. Zde nakonec zůstali dvě sezóny, celkem 18 měsíců. Po karibském dobrodružstvím se oba přesunuli na Nový Zéland, který se jim stal domovem po následujících 15 měsíců. Další 3 měsíce strávili cestováním po východním pobřeží Austrálie. Už během pobytu na Novém Zélandu pomáhal Tomáš ostatním cestovatelům získat víza a předával rady pro různé životní situace v této krásné zemi. Po návratu do Česka založil weby WHS-Zeland.cz, který se specializuje na Working Holiday víza na Nový Zéland, a server VisitKiwi.cz, který je nejobsáhlejším česky psaným informačním portálem o Novém Zélandu. Každoročně v Praze pořádá festival Zažij Nový Zéland, přednáší po celé České republice a pořádá festival Cestovatelská Střela, který je oblíben nejen u veřejnosti, ale zejména mezi cestovateli.

Praktické informace o programu Working Holiday, letenkách a pojištění, vzhled do běžného života a návštěva nejhezčích a nejzajímavějších míst této nádherné země.

Vstupenky v předprodeji ZDE nebo přímo na místě.

Cena: 150 Kč.
Středa 6. dubna v kavárně Ústředna DEPO
18:30 - 20:00

Více informací na Facebooku.
 

Come improve your figure drawing by following a live model and then go for one with others

Drawing from a model course.

More information coming soon.

When? 
March 2 and 30, 6 - 8 p.m. 

To date, “ST.JOHNNY” is one of the leading Rock’n’Roll and blues bands in the Czech Republic.

The origin of the band comes from St. JOHNNY's travels in the U.S., where he fell in love with the blues. The raw tember of St. JOHNNY's voice, authentic lyrics based on St. JOHNNY's life and energic rthythm section supporting St. JOHNNY's guitar will never let you down. The band has opened for a blues greats such as Lurrie Bell, Charlie Mussellwhite, Paul Lamb, Gwyn Ashton, Ana Popovic and others. You can see the band on club stages and festivals in Bohemia and abroad.

Friday 8 April at Ústředna Café DEPO. Free entry.

Po mnoha dlouhých měsících, pro kulturu a přeshraniční vztahy velmi komplikovaných, usilujeme o restart.

Pojďme zrestartovat staré známosti a vazby, navázat nové kontakty a oživit to, co bylo v posledních dvou letech. Projekt REST:ART je sérií česko-bavorských síťovacích setkání na různá témata; první z těchto večírků se koná v pátek 8. dubna 2022 od 17:00 v plzeňském DEPO2015.

Tentokrát zveme promotéry a organizátory nezávislých festivalů (zejména hudebních), pořadatele koncertů a hybatele lokálních kulturních scén, a zároveň zástupce kapel a dalších uměleckých skupin z oblasti živé kultury.

Jak vylepšit PR kapely nebo festivalu? Jak na to, abychom si s kapelou zahráli na akci v sousední zemi? Jak udělat i z malého regionálního festivalu akci s mezinárodní účastí? A co to festivalu přinese?

Tři řečníci z Česka a Bavorska se pokusí zodpovědět tyto a další podobné dotazy. Prostor bude na seznámení se, výměnu zkušeností a popovídání si u piva, na které Vás zveme.

Od 20:00 zahraje plzeňská bluesová kapela St. Johnny!

S detailnějšími informacemi se na Vás obrátíme v nadcházejících dnech.

Budeme se těšit na setkání!

Zveme vás na první pop up prodej prémiového vintage oblečení v Plzni. 

Kdo jsme?

Jsme obchod na kolech, který putuje městy a nabízí pečlivě vybírané, většinou designové kousky. Od street fashion po high fashion, pro každého něco. Přijďte podívat.
 

Už tuto sobotu 9. dubna mezi 11 a 18 hodinou.

Více informací ZDE.

Výměna oblečení, díky které oživíš svůj šatník. Odnes si do 10 kousků, které budeš nosit (platí zvlášť pro dámské, pánské a dětské).

Máš doma něco, co tě už netěší? Předej nám ho u vchodu a udělej radost někomu jinému. A věř, že někdo druhý udělá radost Tobě. Žádné cenovky, nejde o bazar. Nerozebrané oblečení předáme Armádě spásy. Tak pojď se přidat mezi SWAPery :)

14 - 18 

Více informací ZDE.

Kozub: Bez urážky! je první stand-up komika Štěpána Kozuba, kterého znáte z filmů, seriálů, skečů populární improvizační skupiny Tři Tygři nebo z jeviště ostravského Divadla Mír.

 

Připravte se na více než hodinovou show nabitou nekorektním humorem, vtipy černými jako samo srdce Ostravy a historkami, u kterých se budete červenat až za ušima. Jak řekla jedna věrná divačka: „O čem my si jen šeptáme, Štěpán hlásá z jeviště.“

10 z 8 terapeutů radí: Pokud vám nedělá dobře nekompromisní humor, kterému není nic svaté, rozhodně si nekupujte vstupenky na tuto show!

Vstupenky ZDE.

Come improve your figure drawing by following a live model and then go for one with others

Drawing from a model course.

More information coming soon.

When? 
March 2 and 30, 6 - 8 p.m. 

Regular swing dance parties are returning to DEPO2015, and the very first one will be with a band!

 

Western-swingers The Cricketz will play a repertoire of slower blues, classic swing tunes and slower pieces. Not dancing? Come give it a try or at least soak up the atmosphere as a listener.

 

18 - 22
Admission is voluntary.

Don't miss the unique concert of the psychedelic rap and disco band ROXORMEN.

 

Cast. UDO Kraft (Michal Cimala) - Berlino and rap, Jupiter (Petr Voříšek) - Klaxophone and rap and DJ BIDLO.

The concert will take place on Thursday, April 14th at 8:30 pm in the DEPO Headquarters and will be part of the exhibition Michal Cimala - Discharge.

Free entry. 

Swing Wednesdays are regular dance parties.

 

Usually to reproduced music, in the beginning we play slower songs suitable for lindy hop, later on the playlist there are also faster songs for dancing dances like charleston, shag, balboa or boogie.

18 - 22
Admission is voluntary.

The traditional Bavarian-Czech festival Treffpunkt: Kontakt returns to DEPO2015 after a one-year break.

It will offer not only traditional and modern Czech and Bavarian music or wheat beer but also a very diverse program - from visual arts to film to theatre, presentations of Czech-German institutions, and various workshops for children.

 

Come improve your figure drawing by following a live model and then go for one with others

Drawing from a model course.

More information coming soon.

When? 
March 2 and 30, 6 - 8 p.m. 

Swingové středky, to jsou pravidelné tančírny. 

Obvykle na reprodukovanou hudbu, ze začátku pouštíme pomalejší skladby vhodné na lindy hop, později se na playlistu vyskytují i rychlejší skladby na zatančení si tanců jako charleston, shag, balboa či boogie.

18 - 22
Vstupné dobrovolné.

Přednáška a diskuse se soustředí na východiska, role a možnosti městských architektek a městských architektů.

Své zkušenosti z víceletého působení v pozici externích městských architektů ve městech „pošumavské osy“ představí Eva Brandová Kováříková (Klatovy), René Dlesk (Vimperk) a Ondřej Busta (Český Krumlov). Cennou reflexi tématu „z druhého břehu“ nabídne klatovský místostarosta Václav Chroust, který vystoupí po boku Evy B. Kováříkové.

Pořadatel: Pěstuj prostor

Cena: 50 Kč

Vstupenky ZDE.

Dopravní hra pro děti a dospělé bude mít jedno zastavení i v DEPO2015.

Více informací na www.arkp.cz

Workshops and Courses