DEPO2015

Facebook Youtube Instagram

Exhibitions

The new interactive exhibition Up into the Sky will be open from 18 March to 31 August 2022.

Fly through the fascinating world in the clouds, experience the world of flying for yourself and become the mythical Icarus for a while! 

Fly on a magic flying carpet into a world of myths and fairy tales, take a peek into a nature lab inspired by flying animals and plants, and finally, take a journey from the origins of flight to the ethical issues and ecological impacts of flying today. You'll discover that the world above our heads holds many secrets and discovering them will be an amazing adventure.

Up in the Sky is an exhibition that will thrill not only families with children but also school groups. For schools, there are interesting lecturers who can serve 30 children at a time. Pupils will not only have fun, but will also learn about the laws of flight in a playful way, whether from the point of view of biology, physics or engineering, from the perspective of history and the present. But they will also touch on the future of aviation, flying cars and the conquest of space. With the lecturer, they will outline the topics of technological development, its environmental impact and ethical issues that today's generation of children will surely encounter in their lives. 

The exhibition is open on weekdays from 2pm to 6pm and on weekends, public holidays and school holidays from 10am to 6pm.

Entry to the exhibition is always by the hour in groups of 30 people. Visitors can purchase tickets for the day and exact hour in advance. 

The new exhibition Up into the Sky has been prepared in cooperation with the children's interactive museum Sladovna Písek, where the exhibition, with a changed appearance and without the elements added by the production at DEPO2015, will be on display in 2020 under the title Let's Fly High, and the Viennese children's museum ZOOM. 

TICKETS at Plzeňská vstupenka.

Admission

Adult 150 CZK
Children 6-15 years 100 CZK
Family 2+2 400 CZK
Students/Seniors/Senior citizens 120 CZK
Children under 5 years free

18.3 - 31.8. 2022

19 mladých bavorských a českých umělců vystavuje svá díla, která vznikala při jejich uměleckých rezidencích v Plzni a v Regensburgu v letech 2019-2022.

Kavárna: 22.4.-13.5.
Výstava děl umělkyň: 

Lena Schabus

Kristina Brasseler

Barbara Muhr

 

Vstup zdarma.

Výstava s názvem Bezsebe je společnou autorskou výstavou Anny Arnetové a Petra Kozla.

Nejedná se o jejich první výstavu, již spolu vystavují po několikáté. Vzájemně se umělecky doplňují, přesto že jejich tvorba je tak velmi odlišná – vše nakonec vytvoří velmi příjemný celek. Z toho také vznikl název této výstavy... Na první pohled nesourodé umělecké duo – překvapí svojí sehraností a souzněním.

Tvorba Anny Arnetové se skládá převážně z drobných kreseb zvířat, kde kombinuje nejenom materiály, ale i techniku. Udíme kombinace jemné kresby a práce se sprejem, dále jsou tu kresby doplněné koláží a zlatým akrylem. Ale vždy je základem její tvorby kresba, kdy hlavní inspiraci čerpá z přírody.

Přírodní motivy jsou na této výstavě doplněny také sérií šesti abstraktních maleb, což je velmi netypické pro tuto autorku.

Souznění mezi oběma umělci vychází z harmonie, kterou se oba snaží nacházet v přírodě.
Tvorba Petra Kozla se soustředí po většinou na vodní prvek.


Geometrie, kterou vodní hladina odráží je abstrahovaný svět kolem nás.

Fraktální geometrie, kterou poslední vědecké poznatky řadí mezi jazyk, kterým je vyzpíván svět, se snaží umělec zachytit a uložit do obrazu.

Používá pro to intuitivní přístup v mixování médií, kdy technika je posunuta na samou hranu možností.
Používá čisté pigmenty, které připravuje buďto s akrylovou nebo olejovou bází.

Lazury, které tímto způsobem vznikají, nanáší na strukturu, která mnohdy připomíná snímky z mikrokosmu.

Vstup zdarma. Otevřeno každý den 10 - 18.

Lidová píseň očima dětí. Výstava výtvarného oboru ZUŠ Chválenická na téma lidová píseň.

Od 16. května do 15. června je možné shlédnout výtvarné práce, které vytvořili žáci  pod vedením pedagožky a výtvarnice Radky Ježkové..

Na vernisáži, která proběhne 26. května 2022 od 18 hodin v kavárně DEPO2015, zazní úpravy lidových písní předního plzeňského skladatele Zdeňka Lukáše v podání smíšeného pěveckého sboru Česká píseň.

Společná výstava Ateliéru Socha a prostor a Ateliéru Malba FDU LS - Sutnarky představující nejlepší bakalářské a diplomové práce tohoto roku.

Více informací již brzy.

Events

Autobusovou halu zaplní second hand s jarním oblečením.

2.- 4. května
10 - 17

Akci pořádá MARWIL.CZ

Přijďte si zatančit každé úterý salsu, bachatu, kizombu či zouk do naší kavárny!

úterky 19:30-22:30h

Vstupné 80Kč.

Pořádá https://tanecvplzni.cz/

Festival pouličního občerstvení opět nabídne to nejlepší z české streetfoodové gastronomie. Nechte se zlákat živou atmosférou, vůní a chutí odlehlých konců světa, ochutnejte dobroty z daleka i blízka, potkejte se s přáteli nad skvělým jídlem a plnou skleničkou.

7. května 2022
10 - 18

Více informací ZDE. Vstup zdarma.

Přijďte si zatančit každé úterý salsu, bachatu, kizombu či zouk do naší kavárny!

úterky 19:30-22:30h

Vstupné 80Kč.

Pořádá https://tanecvplzni.cz/

Swing Wednesdays are regular dance parties. 

 

Usually to reproduced music, in the beginning, we play slower songs suitable for lindy hop, later on the playlist there are also faster songs for dancing dances like charleston, shag, balboa or boogie.

18 - 22
Admission is voluntary.

Během druhého dílu přednáškového a diskusního cyklu se představí organizace zřizované samosprávami, které se prostoru města věnují intenzivně a ve větším měřítku.

Výchozí pozici i aktivity několika z nich přiblíží ředitel Kanceláře architektury města Karlovy Vary Karel Adamec, vedoucí KAM v Liberci Jiří Janďourek a ředitel Městského ateliéru prostorového plánování a architektury v Ostravě Ondřej Vysloužil.

Cena: 50 Kč 
Pořadatel: Pěstuj prostor

Start: 18:00

 

hraje kapela A. S. Band hostující stepaři: Guillem Alonso, Roser Font (Španělsko), Igor Bezdieniezhnykh (Ukrajina) - vstupné dobrovoln

Akce je součástí Plzeňského festivalu stepu. 

Více informací ZDE.

Kavárna, 20-22.

The third meeting of makers, DIYers, inventors, innovators and their fans in Pilsen!

 

You will learn about electronic and technological gadgets, crafts, design, 3D printing, sustainable projects, robots, and many other unconventional projects.

Maker Faire is an extraordinary gathering for tech enthusiasts and families who love the interactivity and learning through play!  

May 14, 2022
10:00 am - 6:00 pm - Admission is voluntary!

Do you also want to show the world your invention, innovation, project or unconventional solution? Or do you know a maker?

Then we have applications open on our website https://makerfaire.cz/vystavuj/

Nenechte si ujít první festival věnovaný rodině v Plzni! 

A na co se můžete těšit? Sledujte událost, brzy vše zveřejníme - přednášky, zábava pro děti i dospělé, workshopy, ukázka práce IZS, trh českých tvůrců, divadlo, hudba a mnohem více.

Vstupenky již v prodeji ZDE.

Přijďte si zatančit každé úterý salsu, bachatu, kizombu či zouk do naší kavárny!

úterky 19:30-22:30h

Vstupné 80Kč.

Pořádá https://tanecvplzni.cz/

Swingové středky, to jsou pravidelné tančírny. 

Pravidelná swingová tančírna, kde se tentokrát bude střídat reprodukovaná hudba pomalejších i divočejších temp s plzeňskými jazzmeny, kteří si zajamují na známá swingová témata. Vy ještě netančíte?! Přijďte to zkusit nebo aspoň načerpat atmosféru jako posluchač.

18 - 22
Vstupné dobrovolné.

Chystáte se založit novou zahradu a nebo proměnit část té stávající v květinovou louku? Zajímá vás, jak vypadají přírodní zahrady a jak hospodařit podle zásad permakultury? 

Přijďte se dozvědět víc od odborníků a nadšenců, kterým zahrada nedá spát. Těšit se můžete i na bezplatnou měnírnu (SWAP) rostlin všeho druhu nebo zahradnickou poradnu.

21. a 22. května v DEPO2015. 

Celý program najdete ZDE.

Přijďte si pochutnat na kalamárech, krevetách, chobotnicích, steaku z tuňáka a další skvělé ryby - vše z grilu na dřevěné uhlí. Chybět nebudou ani skvělé předkrmy v podobě tataráčků, chobotnicového salátu.... Prosecco samozřejmě nebude chybět.

12:00 - 19:00

Více informací ZDE.

Přijďte si zatančit každé úterý salsu, bachatu, kizombu či zouk do naší kavárny!

úterky 19:30-22:30h

Vstupné 80Kč.

Pořádá https://tanecvplzni.cz/

Přijďte si zatančit každé úterý salsu, bachatu, kizombu či zouk do naší kavárny!

úterky 19:30-22:30h

Vstupné 80Kč.

Pořádá https://tanecvplzni.cz/

Třetí část přednáškové a diskusní série se soustředí na téma soutěží.

Své zkušenosti se soutěžemi představí krajinářská architektka z Platformy pro veřejný prostor Karla Kupilíková, architekt Miroslav Vodák z českobudějovického spolku CBArchitektura a architekt Jiří Opočenský z pražského studia ov-a.

Cena: 50 Kč 

Pořadatel: Pěstuj prostor

Start: 18:00

Výstava výtvarného oboru ZUŠ Chválenická na téma lidová píseň. Na vernisáži zazní úpravy lidových písní předního plzeňského skladatele Zdeňka Lukáše v podání smíšeného pěveckého sboru Česká píseň.

Od 18:00 v kavárně. 

Více informací ZDE.

The European Neighbours' Day is a great opportunity to support community activities and start good relationships with people who live nearby. 

The program includes neighbor walks around various parts of the city, activities organized by various leisure centers and organizations, and evening festivities when neighbors make dinners together in the street outside their houses or in courtyards. An important part is a call for all Pilsen residents to take part. 

27-29 May 2022

More information is HERE.

Několik míst po celé Plzni a v blízkém okolí nabídne také porgram pro veřejnost v Programových ohniscích.

 Připraveny jsou rozličné aktivity, soutěže a vystoupení pro děti i dospělé. To hlavní je ale příležitost k setkání. Konkrétní místa na www.evropskydensousedu.cz.

Festival arabské kultury se vrací do DEPO2015!

Festival arabské kultury v rámci svého 12. ročníku chystá velký sobotní program & Oriental Street Food Market s bohatým kulturním programem a ochutnávkami arabských specialit. Prožijte sobotní odpoledne s celou rodinou v romantických uličkách arabského trhu, ochutnejte milované blízkovýchodní pokrmy a zjistěte více o lásce po arabsku.

Sledujte také Facebook festivalu..

Pojďte se seznámit se svými sousedy!

Registrujte se do 5.5.2022 a uspořádejte sousedskou slavnost u Vás doma. Vše o registraci a naší podpoře na www.evropskydensousedu.cz.

Několik tras komentovaných procházek opět doplní program Evropského dne sousedů v průběhu neděle.

Projděte se místy, která možná díky našim průvodcům dostanou nový rozměr. Konkrétní trasy s průvodci, časy a místa startu na www.evsropskydensousedu.cz.

The second year of the coffe festival Lógr is comming. Make a note to your calendar!

More info here or in the facebook event soon.

Autobusovou halu zaplní second hand s jarním oblečením.

10 - 17

Akci pořádá MARWIL.CZ

Přijďte si zatančit každé úterý salsu, bachatu, kizombu či zouk do naší kavárny!

úterky 19:30-22:30h

Vstupné 80Kč.

Pořádá https://tanecvplzni.cz/

Workshops and Courses