DEPO2015

Facebook Youtube Instagram

Exhibitions

Výstava oceněných a vybraných nominovaných prací studentů přihlášených do klání o Národní cenu za studentský design 2022. 

Tématem letošního ročníku je vizuální komunikace neboli grafický design, užitá a reklamní fotografická tvorba vztahující se k designu, graffiti, digitální média, motion design aj. Výstava je doplněna slavnostním vyhlášením a předáním cen v pátek 30.9. od 17h.

Průřez tematickými fotografiemi Expedice Z101, která koresponduje s klasickým dílem Hanzelky a Zikmunda „Afrika snů a skutečnosti I“. Expedice je inspirována 1. cestou H+Z, která začala před 75 lety a stala se zdrojem poznání pro mnoho následujících generací. Tomáš Vaňourek doposud strávil na cestě 15 měsíců, během kterých projel Tunisko, Egypt, Súdán a ostrovy v Indickém oceánu, přičemž jeho africké putování bude pokračovat od podzimu 2022.

Výstavu bude možné vidět v kavárně ÚSTŘEDNA DEPO od 4. 10. 2022 do 15. 11. 2022.

Vstup ZDARMA

Výstava nabídne ukázku cca 30 prostředí a 60 loutek, které vznikly pro několik loutkových animovaných klipů a filmů. Mimo scén a loutek bude na výstavě ukázáno spoustu skic, výtvarných návrhů, fotografií a ukázek postupů tvorby animovaných loutkových filmů (výroba loutek, výroba scén, animace, postprodukce, filmové efekty). Celá výstava bude propojena různými instalacemi, scénami a rekvizitami, aby diváka vtáhla do vystavovaných prostředí.

Vstup ZDARMA.

Více informací najdete ZDE.

Fotografický projekt Posedy je dokumentárním souborem, který zachycuje pohledy na tyto "architektonické" stavby a jejich přilehlé okolí, kde jsou umístěny. Hledání a pozorování posedů v krajině. Volně nalezené, zkoumání jejich vzhledu, konstrukce, velikosti či materiálu, ze kterého jsou vyrobeny. Ukázka lidské vynalézavosti, z čeho všeho jde posed vyrobit, kde všude může být umístěn. Posedy slouží myslivcům pro pozorování a lov zvěře v lesích, na loukách a polích.

New interactive exhibition in DEPO2015. Do you know what is the greatest discovery of mankind? Writing! The world of signs, symbols and ciphers will come to life in the new interactive light exhibition from DEPO2015 BLIK x BLIK Sign Hunters.

19. 10. 2022 – 28. 2. 2023

Monday – Friday | 14:00 – 18:00
Saturday – Sunday | 10:00 – 18:00

Follow the Facebook event for more information.

Events

Největší foto a video festival na západě Čech!

Baví vás fotka nebo video? Pak nesmíte chybět na letošním 3. ročníku Foto Festu. Přijďte si užít přednášky, workshopy, testování techniky a popovídat si se zajímavými hosty.

1. října 2022 | 10:00 – 19:00 | DEPO2015

Vstup na festival je ZDARMA.

Pro více informací sledujte webové stránky nebo facebookovou událost.

Přijďte si zatančit každé úterý salsu, bachatu, kizombu či zouk do naší kavárny!

4. 10. | 11. 10. | 18. 10. | 25. 10.

19:00 – 22:00

Vstupné 80 Kč.

Pořádá https://tanecvplzni.cz/

Posviť si na budoucnost je unikátní celoroční festival vzdělávání a práce, který nabízí žákům, studentům i rodičům ucelený přehled o možnostech studia a následného kariérního uplatnění v Plzeňském kraji. Na webu se celoročně prezentují střední školy Plzeňského kraje – většina z nich se představí osobně na podzimní akci v areálu plzeňského DEPO2015.

7. 10. | 9:00 – 15:00

8. 10. | 9:00 – 12:00

VSTUP ZDARMA

Odbor dostupného bydlení a sociálního začleňování magistrátu města Plzeň ve spolupráci s neziskovou organizací Ponton představí návštěvníkům dvě podoby bezdomovectví. Odborníci na toto téma budou odpovídat především na otázky, jak bezdomovectví vzniká, kolik lidí bez domova v Plzni je a kdo jsou zač, jak život bez domova probíhá, kolik stojí a jak ho lze řešit. Akce je určena jak školám, tak široké veřejnosti a k vidění bude fiktivní pokoj z ubytovny i stan typický pro lidi bez domova.

9:00 – 18:00

VSTUP ZDARMA

Velký výprodej výběrového second handu v DEPO2015!

Autobusovou halu zaplní second hand s podzimním oblečením.

Pondělí | kus za 40,-
Úterý | kus za 30,-
Středa | kus za 15,-

Akci pořádá MARWIL.CZ

Přijďte si zatančit každé úterý salsu, bachatu, kizombu či zouk do naší kavárny!

4. 10. | 11. 10. | 18. 10. | 25. 10.

19:00 – 22:00

Vstupné 80 Kč.

Pořádá https://tanecvplzni.cz/

Zpěvačka a hlasová experimentátorka Mirka Novak vydává dlouhoočekávané debutové album pod vydavatelstvím Hevhetia. Hostují na něm významní umělci české hudební scény – Zdeněk Bína z minus123minut, mistr světa v loopingu En.Dru a improvizátorka Ridina Ahmedová. V rámci celého turné přijede Mirku podpořit černošský bubeník Edward Miles z Houstonu. Zážitek z celé show je umocněn vizuálním uměním v podobě hry světel a projekcí od uznávaného plzeňského umělce Pavla Lišky. Nenechte si to ujít!

facebookové stránky | Mirka Novak Music

WEBmirkanovakmusic.com

vstupenky k zakoupení na plzenskavstupenka nebo goout.net

Vydejte se s námi na cestu autem, motorkou, kánoí, dodávkou nebo letadlem. Na cestu poznání sebe sama i světa kolem vás. International Road Movie Festival je unikátní filmový festival v srdci Evropy, kterým divákům představuje žánr road movie.

Více najdete na facebookové události.

Swingové středky, to jsou pravidelné tančírny. 

Obvykle na reprodukovanou hudbu, ze začátku pouštíme pomalejší skladby vhodné na lindy hop, později se na playlistu vyskytují i rychlejší skladby na zatančení si tanců jako charleston, shag, balboa či boogie.

18 – 22
Vstupné dobrovolné.

Dvanácté studiové album je na světě! Po třech letech přichází Chinaski s novými písněmi. S deskou objede kapela kluby po celé republice. S fanoušky ho tak pokřtí celkem desetkrát. CD nebo LP je součástí každé vstupenky. Půjde o exkluzivní koncertní křty v klubech pro omezené množství fanoušků. S každým z nich se Chinaski chtějí potkat, před každým koncertem proto bude vždy prostor pro autogramiádu. Návštěvníci tak dostanou šanci odnést si desku s podpisy i věnováním.

13. 10. 2022 | 17:30

Více informací naleznete na facebookové události.

Uzlík pořádá již desáty blešák! Chraňte přírodu! Proč kupovat nové věci a vytvářet tak další odpad, když za pár korun můžete koupit co potřebujete a co už se jinému nehodí.

KDY | neděle 16. 10. 2022

KDE | DEPO2015

ČAS | 14:00 – 17:30

Více informací najdete na facebookové události.

Vstupné 20 Kč / děti do 15 let zdarma.

Datum konání | 17. 10. 2022
Začátek | 19:00
Vstupné | 150 Kč

Honza se narodil v roce 1985 ve Stodě, žil v Plzni a vystudoval kulturní antropologii na ZČU. V poslední dekádě procestoval okolo osmdesáti zemí. Jeho motorem byla snaha najít smysl života a opustit uspěchanou moderní společnost. Během posledních 11 let žil na Novém Zélandu, v Kanadě, Norsku, Švédsku a také 4 roky v Logyearbyenu na Špicberkách, nejsevernějším městě světa.

Pracoval jako profesionální průvodce v divočině, na Špicberkách působil jako musher, tedy vůdce psího spřežení, na Antarktidě pak jako historik a expediční průvodce. V současné době pracuje jako
guide a fotograf na malé expediční lodi pro norskou společnost Hurtigruten Expeditions.
Miluje divokou přírodu, severské země a snaží se na fotkách zachycovat zvířata v jejich přirozeném prostředí.

"Myslím si, že méně je často více a tak se cíleně vystavuji nekomfortu, který následně přináší ty nádherné okamžiky, kvůli kterým stojí za to žít."

Web | janhvizdalphotography.com
Facebook | https://bit.ly/3pY8av3

Pro více informací můžete sledovat facebookovou událost.

Předprodej vstupenek ZDE.

Přijďte si zatančit každé úterý salsu, bachatu, kizombu či zouk do naší kavárny!

4. 10. | 11. 10. | 18. 10. | 25. 10.

19:00 – 22:00

Vstupné 80 Kč.

Pořádá https://tanecvplzni.cz/

Zeptejte se vlastních ratolestí: Děti, čtete?! Ať už bude jejich odpověď jakákoliv, zábavu najdou na literárně-dramatickém festivalu, který proběhne i 19. 10. u nás v DEPO2015.

Paleontologická výprava – beseda ke knize Expedice badatele Věnceslava Brábka

Fauna & flóra na planetě Botera – výtvarná dílna ke knize Barbora a Zlatý robot

Pro více informací k programu a zakoupení jednotlivých vstupenek klikněte na odkazy výše. 

Swingové středky, to jsou pravidelné tančírny. 

Obvykle na reprodukovanou hudbu, ze začátku pouštíme pomalejší skladby vhodné na lindy hop, později se na playlistu vyskytují i rychlejší skladby na zatančení si tanců jako charleston, shag, balboa či boogie.

18 – 22
Vstupné dobrovolné.

Přijďte oslavit 40 let od vzniku Gymnázia Luďka Pika.
Celý večer vám bude hrát kapela Showtime, ochutnáte ikonická jídla, v rámci vstupenky získáte speciálně namíchaný drink nebo pivo a na památku se vyfotíte ve fotobudce.

21. 10. 2022

18:00 – 2:00

Vstupenky je možné zakoupit přímo ve škole Gymnázium Luďka Pika Plzeň, online na plzenskavstupenka.cz nebo na místě.

Facebooková událost ZDE.

MOTTO: Jednu tašku sem a 15 věcí ven.

Výměna oblečení, díky které oživíš svůj šatník. Přines, co nenosíš. Odnes si to, co budeš nosit. Nevyměněné oblečení předáme na charitu nebo k recyklaci. Tak pojď se přidat mezi SWAPery :)

KDY | neděle 23. 10. 2022

KDE | DEPO2015

VSTUPNÉ | 150,-

Setkání a diskuse s autory podcastu a knihy Přepište dějiny (Michal Stehlík, Martin Groman)

KDY | 24. 10. 2022, 18:00 – 22:00

KDE | ÚSTŘEDNA DEPO2015

VSTUP | zdarma

Přijďte si zatančit každé úterý salsu, bachatu, kizombu či zouk do naší kavárny!

4. 10. | 11. 10. | 18. 10. | 25. 10.

19:00 – 22:00

Vstupné 80 Kč.

Pořádá https://tanecvplzni.cz/

Umami Tour / Plzeň

Nové album česko-polské zpěvačky Ewy Farné s názvem Umami dosáhlo hned několik týdnu po svém vydání na zlato a sbírá silně pozitivní ohlasy a recenze, ve kterých je označováno za nejlepší desku Ewiny 15leté kariéry.
Album Umami reflektuje zpěvaččin život v posledních letech a svým názvem popisuje pátou chuť života. Úřadující zlatá slavice se tak rozhodla pro pouhých 5 zastávek během svého stejnojmenného turné na podzim 2022 - v Jablonci, Plzni, Ostravě, Brně a Praze.

→ lístky k zakoupení ZDE 

facebooková událost

Swingové středky, to jsou pravidelné tančírny. 

Obvykle na reprodukovanou hudbu, ze začátku pouštíme pomalejší skladby vhodné na lindy hop, později se na playlistu vyskytují i rychlejší skladby na zatančení si tanců jako charleston, shag, balboa či boogie.

18 – 22
Vstupné dobrovolné.

Nevařte a přijďte hladoví. To jsou dvě základní pravidla úspěšné návštěvy festivalu jídla. Vaše chuťové buňky uspokojí mistři street foodu, tedy rychlého, ale z kvalitních surovin připraveného jídla. Těšit se můžete na burgery, hot dogy, exotické kuchyně i na sladké tečky.

KDY | 28. 10. 2022, 10:00 – 18:00

KDE | areál DEPO2015

VSTUP | ZDARMA

"Svatba udržitelně a originálně" pro rok 2023.

Veletrh svatební inspirace pro sezonu 2023 v prostorách DEPO2015. Už podruhé.

Více informací na facebookové události.

 

Workshops and Courses

Máte doma malé kutily? Co takhle naučit je práci se základním nářadím a materiály pod vedením zkušeného lektora?  V rámci kroužku budou děti rozvíjet svoji zručnost a osobitý projev při realizaci několika řemeslných projektů. Prostor je i pro vlastní nápady.

PODZIM 2022

LEKTOR KROUŽKU: Robert Ulip

KAPACITA: 10 dětí 7 - 14 let (6 volných míst)

TERMÍNY: 15. září 2022 - 19. leden 2023 (16 lekcí)

ČAS: vždy ve čtvrtek 16:30 - 18:30

KDE: Řemeslný ateliér DEPO2015

CENA: 3000 splatný jednorázové předem

Platební údaje obdržíte po potrvrzení zaslané vyplněné přihlášky.

Pro nově příchozí děti je připraveno několik menších projektů, při nichž získají základy řemeslné zručnosti, ti zkušenější mohou přicházet s vlastními projekty u nichž bude lektor nápomocen s realizací.

PROJEKTY:

1/  Vyřezávaná lžička
Opracování v rukách za pomoci řezbářských nožů a dlát. Nácvik základní technologie při opracování dřeva, vysvětlení obrábění po létech, napříč léty a kombinovaně, ukázka broušení bez brusných papírů a využití vlastní síly bez nutnosti použití obráběcích strojů či nástrojů.

2/ Stolička na 3 nohách
Technika čep a dlab, dlabání pod úhlem, práce s lepidlem, klínky.

3/ Šperkovnička
Použití rohových ozubových spojů, sdružených čepů, ošetření povrchu oleji nebo vosky, leštění, moření, tónování, kresba nebo malba akrylátovými barvami.

4/ vlastní nápady

 

O LEKTOROVI:

Robert Ulip pochází z malebné krajiny Jesenických hor. Jako vyučený truhlář našel zálibu v práci se surovým dřevem, ze kterého vytváří nábytek. Nezůstal ale jen u truhlařiny a pokračoval studiem tesařství, kde se naučil jak postavit dům. A protože je Robert duše zvídavá, doplnil své dovednosti o stavění domů ze slaměných balíků, zedničení bez malty, omítáním zdí bez cementu a vápna, ale s hlínou a jílem. Ukázky práce si můžete prohlédnout na jeho fb profilu.

 
V případě zrušení lekcí z důvodu COVID-19 poměrnou část platby převádíme nebo vracíme dle dohody.
 

KONTAKT:
Soňa Rychlíková
rychlikova@depo2015.cz
+420 724 001 590