DEPO2015

Facebook Youtube Instagram

DEPO Street Food Market

Food trucky a pouliční stánkaři poprvé provoněli autobusovou halu a nádvoří 28. října 2015. Do areálu DEPO2015 se nahrnulo zhruba 5.000 hladových návštěvníků. A právě tehdy vznikla tradice, která úspěšně pokračuje dodnes. 

Food festival se v prostor bývalých dopravních podniků koná několikrát do roka!

Na milovníky dobrého jídla čeká pestrá ochutnávka zajímavostí, známých z pouličních občerstvení z celého světa. Nechybí mezinárodní ani česká kuchyně, sladké dobroty, masové pochoutky i vegetariánská strava. Na své si přijdou milovníci dobrého vína i piva, servíruje se voňavá káva, dle sezóny také horké či studené mošty, domácí limonády a jiné nápoje.

Pro návštěvníky je připraven doprovodný program v podobě workshopů, tanečních či hudebních vystoupení. Také mohou navštívit aktuální výstavy v prostoru Nízkých sloupů a v kavárně.

 

Food festival opět provoněl DEPO2015

Food festival opět provoněl DEPO2015 N1

Plzeňský deník | 18.11.2022 | Rubrika: Region | Strana: 3 | Autor: DANIELA LOUDOVÁ | Vytištěno: 4 280 | Čtenost: 14 483 | Vydavatel: VLTAVA LABE MEDIA, a.s.

Plzeň – Sváteční den si lidé měli opět možnost zpestřit ochutnávkou netradičních jídel, sladkostí i nápojů. V areálu DEPO2015 se totiž konal již tradiční food festival, v letošním roce poslední.
Food trucky a pouliční stánkaři poprvé zaplnili autobusovou halu a nádvoří 28. října 2015. Do areálu DEPO2015 se tehdy nahrnulo zhruba pět tisíc hladových návštěvníků. A právě to bylo důvodem, že vznikla tradice, která úspěšně pokračuje dodnes. Food festival se v bývalém prostoru dopravních podniků koná několikrát do roka a nabídka se obměňuje. „Jezdíme sem jednou za čas a vždy ochutnáme něco jiného. Máme rádi food festivaly, nyní bych řekla, že stále přibývají, a je to skvělé. Můžeme ochutnat zajímavá exotická jídla, aniž bychom vyjeli za hranice,“ pochvalovala si Zuzana Hrabíková, která si právě pochutnávala na tacos.
Na milovníky dobrého jídla čeká vždy pestrá ochutnávka zajímavostí známých z pouličních občerstvení z celého světa. Nechybí mezinárodní ani česká kuchyně, sladké dobroty, masové pochoutky i vegetariánská strava. Na své si přijdou milovníci dobrého vína i piva, kávy a dalších pochutin. I když panovalo včera spíše deštivé počasí, lidé si cestu do Depa našli. „My jsme si to naplánovali tak, že si tady dáme nějaký netradiční sváteční oběd. Tak jsme zvědaví, na čem si pochutnáme.
Vypadá to, že venku moc nepobudeme, což je škoda.
Food trucky mám rád, líbí se mi tahle koncepce. Ale i tak si určitě u nich něco dáme. Já mám radši něco pálivějšího, takže taková indie a podobně, to je pro mě. Ale tady to vidíme spíše na burger, ty vypadají skvěle,“ těšil se na pochoutky Libor Kratochvíl.
A sliny se mnohým sbíhaly i na sladké či slané štrúdly, pestrými barvami také lákaly makronky, ale nechybělo ani churros nebo zmrzlina.
 

Další DEPO Street Food Market proběhne v sobotu 18. března 2023.

10:00 – 18:00

VSTUP ZDARMA

Galerie