DEPO2015

Facebook Twitter Youtube Instagram

Skryté město

Projekt „Skryté město“ vznikl v rámci Evropského hlavního města kultury 2015. Na začátku byl nápad dát obyvatelům Plzně i jejich hostům do ruky nástroj, který by je provedl po neznámých zákoutích Plzně, seznámila s pozapomenutými příběhy a ukázala město z nečekaného pohledu. V roce 2016 vzniknul spolek Skrytá Plzeň, který nadále organizuje sousedské procházky.

Práce na průvodci vedla k setkání s řadou lidí, pamětníků, aktivních obyvatel, do archivů a Skryté město se tak stalo jeden z projektů, který nejvíce zapojil obyvatele Plzně do spolupráce.

Objevovat skrytou identitu Plzně pomohla také výstava Plzeňské rodinné fotoalbum, nebo program komentovaných procházek po městě vedených pamětníky, antropology a samotnými obyvateli města. Sousedské procházky fungují zpravidla od května do října a představují jak historii, tak současnost daných míst, která běžný turista nemá šanci navštívit. Ať už se návštěvník vydal na sousedskou procházku k věznici, k řece, do vilové čtvrti nebo za kamennými památkami, prošel město pomocí mobilní aplikace s veteránem, rebelem, bednářem, cizinkou či dalšími průvodci, čekaly ho velmi nevšední zážitky.

Více o projektu Skryté město se můžete dozvědět na https://www.skrytemesto.eu/