DEPO2015

Facebook Youtube Instagram

O ZAHRADĚ 2023

Druhý ročník víkendu O ZAHRADĚ se bude věnovat tématu vody i praktickým dovednostem.


O ZAHRADĚ

Program nabídne přednášky a prezentace rozdělné na tematickou sobotu a praktickou neděli. Téma uvede první přednáškou Jak to (ne)umíme s vodou hydrobiolog RNDr. Jindřich Duras, Ph.D., poté se budeme věnovat podrobněji různým pohledům na vodu v zahradě. Řeč bude o dešťových záhonech, realizaci jezírek, permakulturním pohledu na vodu nebo elektronických systémech na řízené zavlažování. Nedělní prezentace se zaměří na praktické dovednosti. Dozvíte se, jak vypěstovat mikrozeleninu, jak pečovat o stromy řezem, podle čeho se řídit při výběru osiva, z jakých prvků se skládá přírodní zahrada, nebo jak si navrhnout zahradu tak, aby kvetla po celý rok.

CELKOVÝ PROGRAM VČETNĚ ODKAZU NA VSTUPENKY ZDE

Kromě přednášek budou připraveny také praktické workshopy pro děti i dospělé. V sobotu nabízíme floristický workshop Netradiční přírodní kytice s Milenou Vladykovou z květinářství Kytky od Kokšína, v neděli pak sérii 3 workshopů zaměřených na pokojové rostliny s Vendulou Špačkovou z květinářství Kytky v oblacích. Děti si budou moci oba víkendové dny osít malý květníček a vyrobit pestrobarevný zápich v rámci workshopu Od semínka ve venkovní PěstírněDEPO.

Nezbytnou součástí akce pak bude swap, tedy bezplatná měnírna rostlin, a otevřené tržiště s nabídkou českých sazenic bylin, trvalek a jedlých keřů, semen, zavařenin a dalších jedlých produktů ze zahrady i zahradního vybavení a dekorací. Oba víkendové dny bude otevřeno gastro okénko Aleny Gajduškové, která bude v Tržnici připravovat dobroty ze zahrady.

PŘEHLED PRODEJCŮ ZDE

Od 6.4. bude ve výstavním prostoru GAFA v DEPO2015 ke shlédnutí expozice studentů Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara, oboru Environmentální design pro architekturu Aquadiversity představující architektonické a designové návrhy objektů umístěných v souvislosti s vodní plochou. Studentské práce budou doplněny pracemi vedoucího ateliéru Prof. Zdeňka Fránka, které řeší otázku, co vše ještě může být architektura.

Sobotní program je navíc propojen s festivalem Maker Faire, který je plný workshopů, interaktivních aktivit a především zvídavých lidí. Festival propojuje nadšence a odborníky, kombinuje v sobě moderní technologie, tradiční řemesla, vědu a design a jeho součástí bude také sekce zaměřená na zahradu.

V neděli do DEPO2015 zveme rodiny s dětmi, které se mohou těšit na dětský zahradnický workshop a od 16h pak na pohádku Příhody včelích medvídků v podání divadla Krapet.

VSTUPENKY JE MOŽNO ZAKOUPIT ZDE.

Vstupné na akci je zdarma, zpoplatněny jsou přednášky, workshopy pro dospělé a dětské divadlo, vstupenky je možné zakoupit přes potál goout. U workshopů pro děti a gastro okénka vybíráme pouze příspěvek na materiál.

Za pomoc s výzdobou děkujeme zahradnictví Ginkgo.

Tematický víkend O ZAHRADĚ má ambici oslovit novou skupinu návštěvníků a otevírat zajímavá témata, alternativní přístupy a novinky, které milovníci zahrad v hobby marketu nenajdou.

Přidejte se k nám přes Facebookovou událost ZDE.

KONTAKT:
Soňa Rychlíková
rychlikova@depo2015.cz
+420 724 001 590