DEPO2015

Facebook Twitter Youtube Instagram

Plzeň Design Week - Jak žít v malém?

Šestý ročník tradiční podzimní akce Plzeň Design Week proběhne na přelomu listopadu a prosince a bude zakončen druhým adventním víkendem 4. - 5. 12. s netradiční Pop Up galerií západočeských designových značek a zároveň pestrým tržištěm prodejců z celých Čech pod hlavičkou MINT market.

Více o programu na www.plzendesign.cz.
 

Start: 30.11.2021

Konec: 5.12.2021

Vstupenky online

Letošní Plzeň Design Week proběhne 30.11. – 5.12.2021 v DEPO2015 a bude se věnovat možnostem kvalitního designu na minimálním prostoru s podtitulem "Jak žít v malém?"

Plzeň Design Week představí několik realizací malého bydlení, které vybudovali úplní amatéři, nadšenci nebo profesionální architekti. Nabídne úsporný pohled interiérových designérů z IKEA i ověřené rady lektorky minimalizmu Marcely Janské. Speciálním hostem bude Kateřina Šedá, která přijede do Plzně představit svůj projekt Herzlich Willkommen.

Plzeňský designový týden zakončí prodejní Pop Up galerie západočeských designérů pod hlavičkou Plzeň Design a tržiště originálních českých a slovenských značek MINT market, které zaplní DEPO2015 o druhém adventním víkendu 4. a 5.12.2021.

Děti se mohou těšit na víkendové workshopy výroby minidomků a  na závěr dorazí s nadílkou i Mikuláš. A pozor bude designový!

DŮLEŽITÉ!!!!

U vstupu do areálu DEPO2015 budeme kontrolovat bezinfekčnost, kterou lze (dle aktuálních vládních nařízení) prokázat:

Dospělí 18+
A) potvrzením o prodělání laboratorně potrvzeného onemocnění covidem-19 v době ne delší než 180 dnů,
B)  potvrzením o aplikaci očkování proti covidu-19, přičemž od poslední dávky vakcíny, musí uplynout nejméně 14 dní.

Děti do 12 let nemusí prokazovat bezinfekčnost. 

Věková skupina 12 - 18 let 
a) PCR testem (ne starším než 72 h)
b) AG testem (ne starším než 24 h)
c) Provést samotest na místě

Ve všech vnitřních prostorách je nutné nosit respirátor.

Děkujeme za pochopení.

VÝSTAVY V RÁMCI PLZEŇ DESIGN WEEK

Již od 16.11. je možné do DEPO2015 zavítat za výstavami. V kavárně si můžete prohlédnout fotografie k projektu Herzlich Willkommen, rampa a truhlárna budou hostit výstavu Nový (Z)boží! neboli studentské práce přihlášené do klání o Národní cenu za studentský design a od 19.11. bude připravena také designová instalace CULTUS – CACAS? ve studentském galerijním prostoru GAFA.

Fotografická výstava představující návrhy a realizace ptačích budek a krmítek zhotovených dle vzpomínek penzistů na venkovské a městské domy, v nichž dříve bydleli. Miniaturní kopie domů byly na jaře 2021 nainstalovány v zahradě domova seniorů v Dolnorakouském Hainfeldu. Výstava probíhá v rámci Plzeň Design Weeku, jehož bude Kateřina Šedá speciálním hostem.

Výstava studentských prací nominovaných odbornou porotou na Národní cenu za studentský design v oboru produktový a průmyslový design. Výstava je součástí Plzeňského Design Weeku a vyvrcholí slavnostním vyhlášením oceněných studentů v pátek 3.12.2021 v DEPO2015.

Představení objektu CULTUS - CACAS? monogramisty TB z umělecké sbírky Heleny a Jana Dientsbierových.
 

PROGRAM

Úterý 30. listopadu, 17:00 - 20:30

Jak nebýt věcmi zavalen
Intenzivní seminář pod vedením plzeňská propagátorky a lektorky minimalizování Marcely Janské. 

Pátek 3. prosince, 17:00

Národní ceny za studentský design
Slavnostní vyhlášení a předání cen.

Sobota a neděle 4.-5. prosince, 10:00 – 18:00

Sobota a neděle 4.-5. prosince

Komentované prohlídky malých obytných řešení

Sobota 4. prosince

Prezentace k tématu Jak žít v malém s moderátorem Mgr. Ing. arch. Petrem Klímou.

Neděle 5. prosince

15:00 – 16:00 Divadlo loutek Karlovy Vary – Sen v Sargasovém moři. Pohádkové představení nejen pro děti
16:00 – 18:00 Designový Mikuláš

VSTUPNÉ

Není-li uvedeno jinak, vstupné je zdarma.

Zpoplatněné programy:

Jak nebýt věcmi zavalen - seminář, úterý 30. prosince, 17:00-20:30

Účastnický poplatek 400 Kč můžete uhradit zde.

Sen v Sargasové moři - pohádkové představení, neděle 5. prosince, 15:00

Vstupné 60 Kč můžete uhradit zde.

Dětské workshopy, sobota a neděle 4.-5. prosince, 10:00 – 18:00
Stavba minidomečků pro děti od 4 let.

Vybíráme příspěvek na materiál 50 Kč.

Více informací o programu na www.plzendesign.cz nebo na Facebooku.

Aktuální podmínky pro vstup naleznete ZDE.

Výstavy

Průřez tematickými fotografiemi Expedice Z101, která koresponduje s klasickým dílem Hanzelky a Zikmunda „Afrika snů a skutečnosti I“. Expedice je inspirována 1. cestou H+Z, která začala před 75 lety a stala se zdrojem poznání pro mnoho následujících generací. Tomáš Vaňourek doposud strávil na cestě 15 měsíců, během kterých projel Tunisko, Egypt, Súdán a ostrovy v Indickém oceánu, přičemž jeho africké putování bude pokračovat od podzimu 2022.

Výstavu bude možné vidět v kavárně ÚSTŘEDNA DEPO od 4. 10. 2022 do 15. 11. 2022.

Vstup ZDARMA

Výstava nabídne ukázku cca 30 prostředí a 60 loutek, které vznikly pro několik loutkových animovaných klipů a filmů. Mimo scén a loutek bude na výstavě ukázáno spoustu skic, výtvarných návrhů, fotografií a ukázek postupů tvorby animovaných loutkových filmů (výroba loutek, výroba scén, animace, postprodukce, filmové efekty). Celá výstava bude propojena různými instalacemi, scénami a rekvizitami, aby diváka vtáhla do vystavovaných prostředí.

Vstup ZDARMA.

Více informací najdete ZDE.

Nová interaktivní expozici v DEPO2015. Víte, jaký je největší objev lidstva? Přeci písmo! Svět znaků, symbolů a šifer ožije v nové interaktivní světelné expozici z dílny DEPO2015 BLIK x BLIK Lovci znaků.

19. 10. 2022 – 28. 2. 2023

pondělí – pátek | 14:00 – 18:00
sobota – neděle | 10:00 – 18:00

Sledujte facebookovou událost pro více informací.

VSTUPENKY K ZAKOUPENÍ ZDE

Výstava fotografií 11. ročníku Mezinárodního fotografického sympozia Boundaries, v rámci kterého představí své práce také studenti Ateliéru fotografie Sutnarky. Letošní ročník se zaměřuje na příběhy a meta-příběhy, identifikaci a alter ega, realitu a fikci, rekonstrukci a dekonstrukci, proces a čas pod jednotícím tématem Biografie.

Více o výstavě → ZDE.

VSTUP ZDARMA

Manamana je edice nakladatelství Meander zaměřená na vyprávění biblických příběhů, které zpracovala Ivana Pecháčková a ilustracemi je doplnili pečlivě vybraní mladí výtvarníci, čerství absolventi předních českých výtvarných škol.

VSTUP ZDARMA

Petr Nikl má slabost pro zvířata – už si pohrával s rybami, lvy, jeleny, dokonce i se zvěřincem nafukovacím, tentokrát se zaměřil na hravé akrobatky opice.Ve třináctém autorově svazku Opičí poezie ze sebe jednotlivé druhy lidoopů vyskládaly celou abecedu a vy si tak v knize můžete luštit jako v rébusu.

VSTUP ZDARMA

Akce

Hračkářství Agátin svět je v České republice známé a velmi oblíbené pro své inovativní a chytré hračky pro děti. A protože chceme, aby si děti i rodiče mohli hračky vyzkoušet a poznat jejich kouzlo, připravili jsme Agátin hravý festival. Spoustu zajímavých a chytrých hraček a her pro děti různého věku, které si budete moci pořádně otestovat. Už 1. 11. se na vás těšíme v Plzni, kde se společně setkáme v kreativním prostoru DEPO2015. Naše hračky i prodejní koutek pro vás budou k dispozici od 9h do 17h. Chcete se zúčastnit a zažít den plný chytré zábavy? Zarezervujte si své místo a čas prostřednictvím FB nebo IG zpráv Agátina světa. 

VSTUP ZDARMA!

Kaštánci k podzimu neodmyslitelně patří, přijďte si společně s námi užít podzimní tvoření s Českou televizí. Pro děti budou připravené dva rukodělné workshopy, společně si vyrobíme podzimní bytost z přírodnin a lucerničku, kterou si posvítíte na cestu domů. Pro nejmenší diváky bude nachystaná hernička, kde si pohrají nebo kouknou na svůj oblíbený večerníček.

VSTUP ZDARMA!

14:00 – 18:00

V rámci Dne s Českou televizí budete mít možnost za zvýhodněné vstupné navštívit novou interaktivní výstavu Lovci znaků (cena vstupného bude 80 Kč/osoba).

Fotografie je pouze ilustrační.

To jsou ochutnávky těch nejrůznějších mořských specialit!

Těšit se můžete třeba na kalamáry, krevety na grilu, slávky na víně a také tapas. Prosecco samozřejmě nebude chybět.

Domů si pak můžete nakoupit i domácí BIO olivový olej, BIO vína, BIO česnek, marmelády, ajvar nebo bylinky přímo z Chorvatska.

Těšíme se na vás 6. 11. od 12:00 do 19:00.

Připojte se na facebookovou událost.

Proč může na dálkový přechod ČR vyrazit každý? Jak se z cesty party kamarádů stane oficiální cesta na které spolupracuje Klub českých turistů a která se dostane do mezinárodního Forbesu? A může to všechno začít medvědem, který vám chce ukrást kolíky od stanu? Vše, co jste chtěli vědět o prvním oficiálním dálkovém přechodu ČR, ale báli jste se zeptat! Stezka Českem je 1000 a 1000km dlouhý přechod ČR, na který můžete jít i vy. Pokud chcete vědět, jak vyrazit, proč vyrazit a jak přežít hory, sebe a své kamarády na dlouhých pochodech, je tato přednáška pro vás. Velmi nevážné povídání o našich horách, chození v nich, a všem, na co se zeptáte.

7. 11. 2022 18:00 – 22:00

VSTUPENKY | za 120 Kč v předprodeji nebo za 150 Kč na místě

Velký výprodej výběrového second handu v DEPO2015! Autobusovou halu zaplní second hand nejen se zimním oblečením. Přijďte si ulovit jedinečné kousky do svého šatníku.

Pondělí | kus za 40,-

Úterý | kus za 30,-

Středa | kus za 15,-

Akci pořádá MARWIL.CZ
 

Swingové středky, to jsou pravidelné tančírny. Obvykle na reprodukovanou hudbu, ze začátku pouštíme pomalejší skladby vhodné na lindy hop, později se na playlistu vyskytují i rychlejší skladby na zatančení si tanců jako charleston, shag, balboa či boogie. Přijďte si zaswingovat do naší kavárny ÚSTŘEDNA DEPO!

18:00 – 22:00

VSTUP (DOBRO)VOLNÝ

 

Unplugged tour - výběr toho nejlepšího ve speciálních akustických úpravách a s použitím klasických nástrojů. Skupina Škwor přijede zahrát i k nám do Plzně!

12. 11. 2022 | DEPO2015 | od 19:00

→ PŘEDPRODEJ VSTUPENEK ZDE ←

Pro více informací sledujte facebookovu událost.

 

 

 

Soubor YAMATO založil v roce 1993 Masa Ogawa v Prefektuře Nara, která je považována za „kolébku japonské kultury“. V současné době zde soubor stále sídlí a s tradičními japonskými bubny „Wadaiko“ cestuje po celém světě. Během jejich velkolepé bubenické show, kde se mísí bubnování s tradičními japonskými motivy, je použito několik desítek originálních japonských bubnů (včetně bubnu „Odaiko“ vyrobeného z ohromného více než 400 let starého stromu).

Nové koncepční představení „Passion“ – oslavuje vášeň jako hybatele všeho. Program si dává za cíl způsobit výbuch obrovské vášně. K dosažení naprosto dokonalé show je nutná nejen pevná vůle a fyzická síla, ale především VÁŠEŇ, která pohání vše vpřed. VÁŠEŇ byla vždy skryta v pozadí všech předchozích programů skupiny: duše, tělo a rytmus srdce.

Jak říká zakladatel souboru Masa Ogawa: "Vášeň inspiruje všechny! Nic neříkejte – jenom udržujte plamen naší vášně!"

Během dvouhodinové show budou diváci naprosto uchváceni a překvapeni množstvím energie, kterou jim členové souboru z pódia předají!

13. 11. 202220:00

DEPO2015

Pro více informací sledujte facebookovou událost.

→ předprodej vstupenek ZDE 

V rámci listopadového DEPO Street Food Marketu si budete moci prohlédnout i výstavu trabantů!
Akce je oslavou 65.výročí zahájení výroby trabantů a zároveň si letos AMK Trabant Plzeň připomíná 55 let svojí existence. Gratulujeme!
Přehlídka vozidel odstartuje ve čtvrtek 17. 11. od 10:00 před elektro muzeem v obci Tatiná a pokračovat bude až k nám do DEPO2015, kde je budete moci v rámci DEPO Street Food Marketu vidět od 15:00 do 18:00.
Doufáme, že vyjde počasí a budeme se tak moc těšit na tuhle skvostnou podívanou!
 

Čeká nás poslední DEPO Street Food Market v tomto roce!
Tak si zapište do kalendářů, že 17. 11. se sejdete s přáteli, rodinou, blízkými a užijete si sváteční den naplno a do syta. Přijďte oslavit Den boje za svobodu a demokracii dobrým jídlem a pitím do DEPO2015.

17. 11. | 10 – 18 | VSTUP ZDARMA

připojte se na FB UDÁLOST pro více informací


 

Event v tématických industriálních prostorech starého MHD depa – DEPO2015.

TIMETABLE

21:00 – 22:30 | Jindrich Vacek
22:30 – 00:00 | wotty
00:00 – 01:30 | Jaqullin
01:30 – 03:00 | YNE66683

Vstupné 400,- (prodej na místě)

Omezená kapacita pouze pro 150 osob (lístky možno zakoupit předem přes Instagram zprávy @wottymusic).

Facebooková událost.

V Pyrenejích se člověk každý den ponoří do úchvatné přírody, která na každém kroku dokáže ohromit, ale i potrápit. Zaručeně ale umí pročistit hlavu i mysl, a třeba i najít nové přátele. Zdejší příroda je plná náročného a technického terénu, původních bukových a borových lesů, vysokých horských štítů, hlubokých údolí, ledovcových jezer a člověkem neovlivněných vodních toků. Pokud vás zajímá, jaké to je jít několik týdnů v kuse náročným horským terénem, která z tras je hezčí a v čem, jestli je lepší na dálkové pěší trasy vyrážet sami nebo ve dvou, doražte na přednášku. Kuba i Fiki totiž neustále říkají, že Pyreneje jsou ty nejhezčí hory v Evropě, které mají specifickou atmosféru. Pojďte tu atmosféru nasát i vy!

Pravidelné swingové tančírny v DEPO2015 jsou setkáním tanečníků a někdy i muzikantů; tentokrát se bude střídat reprodukovaná hudba pomalejších i divočejších temp s kapelou TutenSwing a dalšími plzeňskými jazzmeny, kteří si zajamují na známá swingová témata. Vy ještě netančíte?! Přijďte to zkusit nebo aspoň načerpat atmosféru jako posluchač do naší kavárny ÚSTŘEDNA DEPO.

18:00 – 22:00

VSTUP (DOBRO)VOLNÝ

 

Páteční tančírna Lindy Hop Herbst Campu bude zahřívací párty pro účastníky campu i veřejnost, která jistě ocení skvělou pražskou kapelu J. J. Jazzmen doprovázející prvotřídní zpěvačku Barboru Vágnerovou. Kromě swingujícího bandu na Vás čeká lektorská exhibice a taneční soutěže.

Více na www.pilsenswing.eu
 

Tři dny, přes 30 lekcí swingových tanců lindy hop, charleston, balboa, shag, blues, ale i burlesque, 11 lektorů z 5 zemí, a po lekcích swingové tančírny se 4 swingbandy a tanečními soutěžemi. Každý si přijde na své - od ostřílených tanečníků po ty z Vás, kteří si chtějí zkust tančit swing úplně poprvé!

Více informací na www.pilsenswing.eu a na facebookové události.

Milovníky swingové hudby z řad tanečníků i posluchačů potěší největší swingový večer roku. V rámci celovíkendového festivalu Lindy Hop Herbst Camp se v sobotu 26. listopadu bude swingovat ve velké hale plzeňského DEPO2015 na špičkový brněnský orchestr Swing Kong a plzeňský Pilsner Jazz Band. Připraveno je pět setů těchto kapel, repertoáry nabité hudbou velikánů jako Benny Goodman, Jimmie Lunceford, Artie Shaw, Count Basie, Duke Ellington, Chick Webb, Cab Calloway, Glenn Miller a dalších. Navíc se uskuteční taneční soutěže o hodnotné ceny a exhibice lektorů z pěti zemí. Plzeň žije swingem!

Více informací o akci hledejte na www.pilsenswing.eu

O nedělní swingový dozvuk po intenzivním tanečním víkendu se v kavárně Ústředna postará kapela The Cricketz hrající western-swing, blues a dixieland v amerických aranžmá i s texty Ivana Mládka nebo Josefa Kainara.

VSTUP (DOBRO)VOLNÝ

Pravidelné swingové tančírny v DEPO2015 jsou setkáním tanečníků a někdy i muzikantů; tentokrát se bude střídat reprodukovaná hudba pomalejších i divočejších temp s kapelou The Dixie Hot Licks. Vy ještě netančíte?! Přijďte to zkusit nebo aspoň načerpat atmosféru jako posluchač do naší kavárny ÚSTŘEDNA DEPO.

18:00 – 22:00

VSTUP (DOBRO)VOLNÝ

 

Workshopy a Kurzy

Máte doma malé kutily? Co takhle naučit je práci se základním nářadím a materiály pod vedením zkušeného lektora?  V rámci kroužku budou děti rozvíjet svoji zručnost a osobitý projev při realizaci několika řemeslných projektů. Prostor je i pro vlastní nápady.

PODZIM 2022

LEKTOR KROUŽKU: Robert Ulip

KAPACITA: 10 dětí 7 - 14 let (6 volných míst)

TERMÍNY: 15. září 2022 - 19. leden 2023 (16 lekcí)

ČAS: vždy ve čtvrtek 16:30 - 18:30

KDE: Řemeslný ateliér DEPO2015

CENA: 3000 splatný jednorázové předem

Platební údaje obdržíte po potrvrzení zaslané vyplněné přihlášky.

Pro nově příchozí děti je připraveno několik menších projektů, při nichž získají základy řemeslné zručnosti, ti zkušenější mohou přicházet s vlastními projekty u nichž bude lektor nápomocen s realizací.

PROJEKTY:

1/  Vyřezávaná lžička
Opracování v rukách za pomoci řezbářských nožů a dlát. Nácvik základní technologie při opracování dřeva, vysvětlení obrábění po létech, napříč léty a kombinovaně, ukázka broušení bez brusných papírů a využití vlastní síly bez nutnosti použití obráběcích strojů či nástrojů.

2/ Stolička na 3 nohách
Technika čep a dlab, dlabání pod úhlem, práce s lepidlem, klínky.

3/ Šperkovnička
Použití rohových ozubových spojů, sdružených čepů, ošetření povrchu oleji nebo vosky, leštění, moření, tónování, kresba nebo malba akrylátovými barvami.

4/ vlastní nápady

 

O LEKTOROVI:

Robert Ulip pochází z malebné krajiny Jesenických hor. Jako vyučený truhlář našel zálibu v práci se surovým dřevem, ze kterého vytváří nábytek. Nezůstal ale jen u truhlařiny a pokračoval studiem tesařství, kde se naučil jak postavit dům. A protože je Robert duše zvídavá, doplnil své dovednosti o stavění domů ze slaměných balíků, zedničení bez malty, omítáním zdí bez cementu a vápna, ale s hlínou a jílem. Ukázky práce si můžete prohlédnout na jeho fb profilu.

 
V případě zrušení lekcí z důvodu COVID-19 poměrnou část platby převádíme nebo vracíme dle dohody.
 

KONTAKT:
Soňa Rychlíková
rychlikova@depo2015.cz
+420 724 001 590