DEPO2015

Facebook Youtube Instagram

Výstavy

Výstava slovenské umělkyně Kristíny Kandrikové je součástí doprovodného programu Festivalu světla BLIK BLIK 2020, s nímž umělkyni těsně pojí téma přírody a světla. Kandriková se ve své tvorbě dlouhodobě zabývá bytím člověka ve tmou zahalené krajině. Instalace objektů, obrazů, zvuků a světel v DEPO2015 jako celek reflektuje jeden z nejmagičtějších momentů našich dnů - přerod tmy ve světlo, čas, kdy noc přechází v den.

Vernisáž výstavy se uskuteční ve středu 4. března od 17:00 v Truhlárně a kavárně DEPO2015.

Kurátor: David Bartoš
Architekt výstavy: Robert Bakyta

Anotace:

Kristína Kandriková se ve své tvorbě dlouhodobě zabývá bytím člověka ve tmě zahalené krajině. V malbách a objektových (a někdy i zvukových) instalacích reflektuje vlastní zkušenosti z nočních meditací, pochůzek a běhů, které realizuje především v okolí rodného Kysuckého Nového Města. K tomu využívá vlastní charakteristický vizuální jazyk, tíhnoucí k minimalismu a abstrahování syrových podmínek a zážitků nočního bytí.

Existenciální téma poprvé otevřela v roce 2018 v Prostějovské Galerii Cyril výstavou Krajní Bdění. Tamější věž a půdu kostela změnila na les, který se pomalu ztrácí v šeru stmívání. O rok později vtáhla diváka do nejhlubší noci. V tmě Bratislavské galerie Médium přiměla Kandriková  diváka Vidět veci, které tam nie sú a nevidět veci, které tam sú.

V Truhlárně DEPO2015 Kandriková logicky uzavírá tuto niternou cestu příchodem na světlo. Výstava jako celek reflektuje jeden z nejmagičtějších momentů našich dnů - přerod tmy ve světlo, čas, kdy noc přechází v den. Jakkoliv pateticky to zní, jedná se o moment, který nese archetypální témata a významy uchopené v rámci filosofií, náboženství a konec konců i v umění. Před tím, než dopadnou první paprsky, nastává Ticho. Jakoby vše živé procitlo a poprvé se nadechlo. A s prvním výdechem přichází světlo, napřed mírné, téměř neviděné, a pak najednou prudké - oranžové, žluté, zelené, modré, červené. Barvy mění podle toho, jaký je zrovna svět.

A právě útržky krajiny našeho světa, který se připravuje na světlo (a následně jím je zaléván v různých podobách), Kandriková uchopuje a v rámci jejího charakteristického jazyka abstrahuje v instalaci objektů, obrazů, zvuků a světel.

Ačkoliv je v rámci uměleckého provozu patrná přirozená tendence reflektovat klimatickou změnu a problémy našeho evniromentu, Kandriková nemíří primárně tímto směrem. Mimo vlastní niternou zpověď poukazuje na problém soužití člověka se vším ostatním na Zemi. Pokud nám hoří lesy, pole jsou suchá, ledovce a sníh minulostí, zvířata pouze překážkou nebo nástrojem koloběhu spotřeby, pak všemi těmito neduhy trpí i člověk. Za všemi problémy současnosti nestojí jen iracionalita a konzum, nýbrž i přetržení přirozeného blízkého vztahu člověka a krajiny. Někdy je zkrátka potřeba ponořit se do tmy, abychom znovu pochopili, jak vypadá světlo.

Vstupné

vstup zdarma

Výstavy festivalu CO.CON představí tvorbu současných ilustrátorů. To nejlepší ze svých ilustrací přivezou Vhrsti, Tomáš Motal, Laydeez do comics, studio Drawect. a další.

Vystavená díla si můžete prohlédnout v Truhlárně, v Kavárně i v Ateliérové uličce

Vstupné

vstup zdarma

Interaktivní výstava výtvarnice Elišky Podzimkové otevírá prostor, v němž se ocitnete v kouzelném světě, který působí nejen na oči, ale i další smysly. Fotografie kombinované s ilustracemi můžete navíc pomocí aplikace ve vašem telefonu rozpohybovat. Odstřihněte se od každodennosti a aspoň na chvíli se vraťte do dětství.

Vstupné 

 • dospělí 80 Kč
 • dítě/senior/ZTP 50 Kč
 • rodinné 150 Kč
 • děti do 3 let zdarma

Pořadatelem výstavy je Filmový festival Finále Plzeň

Akce

Kreativní zóna DEPO2015 se řídí omezením volného pohybu osob a dalšími nařízeními v souvislosti s omezením šíření COVID-19.

V provozu: 
NON TOXIC LIFE drogerie
otevírací doba: út, čt, so 14:00-17:00 - protože se situace může měnit, prosím, ověřte si otevírací dobu v daný den ještě zde
vchod dvěřmi č. 2 

Uzavřeno:
Recepce, Bistro&Café DEPO, Predator GYM, Step Studio, výstava Góóól, dětský koutek, Sdílené dílny a obchody NASEBE, Venkovský dům, HairPoint, Zahrada v misce - funguje pouze e-shop, UMU - můžete objednávat online

V DEPO2015 platí nařízení Krajské hygienické stanice, celý prostor je pravidelně desinfikován a v prostoru jsou umístěny cedule s pokyny, jak se ve veřejném prostoru chovat.

AKCE V DUBNU

Výstava Kristína Kandriková – Ticho před svítáním – dočasně uzavřeno

Výstava Góóól – Hrdinové české kopané – dočasně uzavřeno

Eliška Podzimková - Malý princ - přesunuto na podzim

 

22. 4. Plzeňské business pivo – zrušeno
25. 4. Predator run – přesunuto na neurčito
25.-26. 4. Mezinárodní víkend tance 9. ročník – přesunuto na 2021
29. 4. Filmový klub - zrušeno

 

 

Plzeň, teš se na další nálož komiksů, deskovek, PC her a cosplay! Druhý ročník festivalu CO.CON je tu.

Zahrajte si kultovní klasiky, čerstvé novinky či betaverze přímo od vývojářů. Rozšiřte svou komiksovou sbírku nebo se potkejte se samotnými tvůrci během přednášek a workshopů. Rozlouskněte šifry v únikovce, ponořte se do virtuálních realit, soutěžte či kooperujte v libovolné deskovce z naší půjčovny. Otestujte pochoutky ze všech koutů galaxie, sledujte hrdiny i padouchy celého multivesmíru.

Sledujte novinky na Facebooku!

Vstupné

 • Dospělý                   250 Kč
 • Dítě do 15 let          100 Kč
 • Rodinné vstupné (max. 2 dospělí a 2 děti do 15 let) 600 Kč
 • Cosplay - pouze na místě za 100 Kč

Vstupenky jsou k dostání v předprodeji na Plzenskavstupenka.cz a zde přes formulář GoOut.net

Jeden z velmi úspěšných seminářů "Funky mamky" Moniky Just, je seminář Hranice, abychom se neztratili.... Někteří z nás zažili výchovu plnou příkazů a zákazů. Výchovu, kde není respekt. Ve snaze neudělat stejné chyby, padáme do situací, kde nejsme pro děti čitelní. Neumíme nastavit hranice pevné, ale laskavé. Je to potom od zdi, ke zdi. Děti se ztrácí a neustále testují rodiče, kam až můžou. V roli rodiče nabízíme respekt a lásku a najednou máme pocit, že toho děti zneužívají.

Pojďme se podívat, jak na to, co hranice vlastně jsou a jak je budovat. Jak nastavit a udržet doma rovnováhu, v které nám bude fajn všem.

O LEKTORCE
Monika Just - lektor osobního rozvoje, "funky mamka" dvojčat Emmy a Adama. Před šesti lety založila vlastní vzdělávací společnost, kde se primárně zaměřuje na vzdělávání zaměstnanců. Důraz klade na propojení emoční inteligence s kompetencemi, tedy práci na sobě a svých kvalitách.
Srdeční záležitostí je pořádání seminářů pro veřejnost. Je autorkou seminářů Funky mamky, Spolubytí, 9 strategií pro život a Emoční inteligence pro děti. Je koučem osobnostního rozvoje a e-booku "Seru na respektující způsob výchovy", organizátorkou a lektorkou "Rodinné kempy".

Kapacita je 15 osob. Muži více než vítání!

Vstupné

Cena: 300 Kč v předprodeji na Plzenskavstupenka.cz, na místě 350 Kč.

Vezměte s sebou své přátele na facebooku!

Steve McQueen, San Francisco a Ford Mustang ve slavné akční kriminálce s legendární automobilovou honičkou. Bullittův případ zásadním způsobem ovlivnil přístup filmařů k akčním automobilovým pasážím a řada dalších slavných filmových honiček by bez Bullitta vůbec nevznikla. Kvalita filmu však nestojí pouza na ojedinělé nadupané scéně. Bullittův případ je stylová kriminálka, která nemá důvod tlačit zbytečně na pilu. Příkladně pracuje s tempem, tichem a diváckým napětím. To vše divák dostane v cool balení, které bude dnes už hledat marně.

Na počátku všeho je mafián Johnny Ross, který zpronevěří mafiánské organizaci dva miliony dolarů a podaří se mu uprchnout do San Franciska, kde mu ctižádostivý politik Chalmers slíbil ochranu, pokud bude vypovídat proti organizaci. Jeho ochranou pověří kapitán Bennet poručíka Franka Bullita. Ten se po instruktáži u samotného Chalmerse odebere se svými muži Delgettim a Stantonem do hotelu, v němž se Ross ukrývá. Zanedlouho však vniknou do pokoje dva muži a Stantona i Rosse postřelí. Ross na následky svých zranění zemře, Bullit, kterému je celý případ podezřelý, jeho smrt zatají a pustí se do pátrání. Odmítne Chalmersovi cokoliv prozradit a ten proti policistovi i jeho nadřízenému rozpoutá ostré tažení. Bullit přesto s Bennetovou podporou pokračuje v pátrání.

Snímek BULLITTŮV PŘÍPAD uvádíme v rámci pravidelného Filmového klubu DEPO2015. Přijďte objevit i další klenoty světové kinematografie!

Režie: Peter Yates, USA, 1968, 114 min

ČSFD: 78%

Nezapomeňte pozvat své přátele na facebooku!

Vstupné

Vstupenky zakoupíte za 90 Kč na místě i v předprodeji na Plzenskavstupenka.cz nebo zde přes formulář GoOut.

Lidská sexualita není jen projevem rozmnožovacího pudu. Je vyjádřením mužského a ženského principu a jejich spojení nejen na biologické úrovni.

Psychické a sociální aspekty sexuality jsou velmi důležité pro naší identitu i vztahy. Sex je také zdrojem energie a obsahuje spirituální rozměr.

Jak se jednotlivé aspekty sexuality projevují? Jaký mohou mít vliv na naše zdraví? Jak s tématy sexu a sexuality zacházet?

Přednáší Mgr. Michaela Fialová, spoluautorka bestselleru Proč a jak psychosomatika funguje

Vstupné

Vstupenky zakoupíte za 390 Kč v předprodeji na Plzenskavstupenka.cz

První Plzeňské business pivo se vydařilo. Nenechte si ujít to další a přijďtě posedět, popít a popovídat si na neformální podnikatelské setkání Pod hlavičkou Plzeňského business kotle.

Sledujte novinky na Facebooku!

Otestujte, co je ve vás na prvním letošním závodu ze série Predator RUN. Svou fyzičku i vůli můžete prověřit v srdci Predátorů, v místě, kde má Predator Race svoji originální tělocvičnu Predator Gym.

Tradiční závod historickou Plzní, který vás provede historicky nebo jinak známými místy trochu jinak. Jedná se o první závod sezóny, který vás dostane do pohybu, poměříte svůj výkon s ostatními nebo si prostě jen užijete bezva den!

Predator RUN je trasován v minimální délce 7km a narazíte minimálně na 7 překážek! Všechny překážky jsou z té lehčí úrovně, jelikož je RUN naší nejlehčí verzí závodů. Nicméně nudit se rozhodně nebudete, série je vypsaná ve třech kategoriích ELITE, OPEN, FUN!

Více informací naleznete na www.predatorrace.cz

Sledujte novinky na Facebooku!

Oslavte s Mezinárodním víkendem tance krásu a rozmanitost tanečního umění. Sobotní program ovládnou taneční workshopy a v neděli se můžete těšit na taneční show.

Mezinárodní víkend tance každoročně pořádá nejen workshopy, taneční flashmob, ale zároveň taneční show, kdy výtěžek z akce věnuje na charitativní účely. Letos opět propojí slavné taneční skupiny různých stylů ze západních Čech a podpoří tancem lidi, kterým byla diagnostikována roztroušená skleróza. Podpořte jedinečnou kulturní událost a oslavte s námi den tance ať jako divák nebo jako tanečník. Hlavním pořadatelem akce je Petra Procházka Parvoničová.

Taneční skupiny a oddíly, které uvidíte na show:

 • Dance center Petry Parvoničové
 • Afresh Dance Community
 • Victoria talent academy
 • Marty Dance Klatovy
 • Tanec v Plzni
 • DJKT Plzeň- baletní školička
 • Plzeňský dětský sbor
 • Sokol Plzeň
 • Dance expression
 • Spider DC
 • Diamonds dance group
 • SKV klub Praha
 • ZUŠ Chválenická
 • Roska Plzeň z.p.s.
 • FITDANCEART Plzeň
 • Flamenkítas

Vstupné

Vstupenky jsou k dostání na Plzenskavstupenka.cz za 220 Kč - 250 Kč

Málokterý film je zbytečnější představovat než právě Matrix. Příběh Nea zná patrně každý a každý Matrix nejspíš i viděl. Přijďte si dát opáčko na velké plátno a sdílet zážitek z kultovního filmu s ostatními. Matrix je nejen diváckým fenoménem, zásadním způsobem ale ovlivnil i samotnou kinematografii. Výrazně propojil vliv americké a asijské filmové tvorby, transformoval vývoj bojových akčních scén ve filmu a v neposlední řadě představil světu Keanu Reevese.

 

Snímek MATRIX uvádíme v rámci pravidelného Filmového klubu DEPO2015. Přijďte objevit i další klenoty světové kinematografie!

Režie: Lilly WachowskiLana Wachowski, USA, 1999, 136 min

ČSFD: 90%

Nezapomeňte pozvat své přátele na facebooku!

Vstupné

Vstupenky zakoupíte za 90 Kč na místě i v předprodeji na Plzenskavstupenka.cz nebo zde přes formulář GoOut.

Workshopy a Kurzy

Hledáte smysluplný kroužek pro své děti? Co takhle je naučit práci se základními materiály i nářadím? Celkem 17 lekcí pomůže dětem rozvíjet zručnost a podpoří jejich osobitý projev. Setkávat se budeme každou středu.

Řemeslný kroužek v DEPO2015 dětem představí základní řemeslné a výtvarné postupy a seznámí je s rozmanitými materiály a nástroji. Kroužek bude probíhat v „Řemeslném ateliéru“, plně vybavené dílně pro malé kutily. Kromě toho děti zavedeme i do prostředí řemeslných dílen: dřevo a kovodílny.

Během tvorby necháme dětem prostor pro jejich fantazii, budou se moci inspirovat například jejich oblíbenými hrami, sci-fi i fantasy filmy nebo třeba historií. Budou pracovat na tematických projektech, při jejichž tvorbě budou rozvíjet nejen svoji zručnost a představivost, ale natrénují si také komunikaci a práci ve skupině.

Náplň jednotlivých lekcí se bude odvíjet od konkrétní skupiny a zájmu jednotlivých účastníků.

Lektor: Dominik Vegricht

KDY: každou středu 16:00-18:00

TERMÍNY: 12. února – 10. června 2020 (17 lekcí; 4. března - kroužek odpadá kvůli jarním prázdninám)

VĚK: děti 7–14 let

CENA: 2 990,- Kč

VSTUPENKY k zakoupení ZDE

Kontakt pro více informací:
Soňa Rychlíková
+420 724 001 590
rychlikova@depo2015.cz

Kurz je určený všem zájemcům, kteří by si rádi vyzkoušeli tváření žhavého kovu a dozvěděli se, co je to „torzírování”, k čemu slouží „vlčí tlama”, nebo jak se používá „utínka”. 

Jako budoucího kováře tě zasvětím do správného úderu kladivem, ovládneš práci s kleštěmi a odkryji před tebou nejeden fígl tohoto černého řemesla. Z každé hodiny si odneseš vlastnoručně vykované předměty, jako jsou klínky do seker, skoby, hřebíky, podkovičky pro štěstí, či drobnou mříž, dle své fantazie. 

Rozsah kurzu: 16 hodin, čtyři čtvrtky vždy 17-21 (12. března - 2. dubna)

S sebou: pohodlný pracovní oděv a pevné boty 


Lektor: Jan Honomichl 
Cena: 4250,- 

VSTUPENKY k zakoupení ZDE.

Předprodej kurzu bude ukončen v 10:00 v den konání kurzu. Pokud byste měli zájem o kurz po ukončení předprodeje, volejte na tel.: 731184134.

Pro více informací o workshopu piště na: honomichljan@depo2015.cz 
Na tento kurz je také možné koupit dárkový poukaz.

Přijďte si osadit designovou misku značky NAKYTKU. Osazovat se bude jarními květinami a zakonponovat můžete i přírodní dekorace. Máte se na co těšit.

Vstupné

Cena za workshop 1.250 Kč

Workshop se uskuteční v prostorách Tržnice DEPO2015

Kurz je určený všem zájemcům, kteří by si rádi vyzkoušeli tváření žhavého kovu a dozvěděli se, co je to „torzírování”, k čemu slouží „vlčí tlama”, nebo jak se používá „utínka”. 

Jako budoucího kováře tě zasvětím do správného úderu kladivem, ovládneš práci s kleštěmi a odkryji před tebou nejeden fígl tohoto černého řemesla. Z každé hodiny si odneseš vlastnoručně vykované předměty, jako jsou klínky do seker, skoby, hřebíky, podkovičky pro štěstí, či drobnou mříž, dle své fantazie. 

Rozsah kurzu: 16 hodin, čtyři čtvrtky vždy 17.00 - 21.00 (9. - 30. dubna)

S sebou: pohodlný pracovní oděv a pevné boty 


Lektor: Jan Honomichl 
Cena: 4250,- 

VSTUPENKY k zakoupení ZDE.

Předprodej kurzu bude ukončen v 10:00 v den konání kurzu. Pokud byste měli zájem o kurz po ukončení předprodeje, volejte na tel.: 731184134.

Pro více informací o workshopu piště na: honomichljan@depo2015.cz 
Na tento kurz je také možné koupit dárkový poukaz.

Během tohoto intenzivního kurzu si vyzkoušíš dvě nejvíce používané metody svařování oceli, a to svařování obalenou elektrodou a svařování v ochranné atmosféře tzv. céóčko.

Kurz vedeme v přátelském duchu v malých skupinkách s individuálním přístupem. Praktickou část prokládáme teorií oboru, upozorněním na bezpečnost práce a požární ochranu. Dále společně probereme správné použití úhlové brusky a broušení až k dokonale hladkému povrchu a samozřejmě se dozvíš vše o následných antikorozních úpravách oceli. 

Kurz svařování je určen pro širokou veřejnost. 

Rozsah kurzu: víkendový kurz, sobota i neděle 10.00-18.00 (18. - 19. 4.)
S sebou: pohodlný pracovní oděv a pevné boty 

Lektor: Jan Honomichl 
Cena: 4250,- 

VSTUPENKY k zakoupení ZDE.

Pokud máš zájem o kurz, volej na tel.: 731184134, nebo piš přímo Honzovi na: honomichljan@depo2015.cz.

Na tento kurz je také možné zakoupit dárkový poukaz.

Veněc nemusí být jenom ten vánoční. Na tomto workshopu si vyzkoušíte umotat svůj jarní věnec, který vám může ozdobit domovní dvěře.