DEPO2015

Facebook Youtube Instagram

Výstavy

Nová interaktivní expozice Vzhůru do oblak bude otevřena od 18. března do 31. srpna 2022.

Prolétněte se fascinujícím světem v oblacích, zažijete svět létání na vlastní kůži a staňte se alespoň na chvíli bájným Ikarem! 

Vleťte na kouzelném létajícím koberci do světa mýtů a pohádek, nahlédněte do přírodní laboratoře inspirované létajícími zvířaty a rostlinami, a nakonec se vydejte na cestu od počátků létání po etické otázky a ekologické dopady dnešní podoby létání. Zjistíte, že svět nad našimi hlavami skrývá mnohá tajemství a jejich objevování bude úžasné dobrodružství. Tak vzhůru do oblak!

Vzhůru do oblak je expozicí, která nadchne nejen rodiny s dětmi ale také školní skupiny. Pro školy jsou připravené zajímavé lektorské programy, které jsou schopné obsloužit 30 dětí naráz. Žáci se při nich nejen pobaví, ale hravou formou se dozví také něco o zákonitostech létání ať z hlediska biologie, fyziky nebo inženýrství, z pohledu historie i současnosti. Dotknou se ale také budoucnosti letectví, létajících aut nebo dobývání vesmíru. S lektorem nastíní témata technologického vývoje, jeho ekologických dopadů a etických otázek, s nimiž se generace dnešních dětí ve svých životech jistě ještě setká. 

Výstava je otevřena každý den od 10.00 do 18.00.

Vstup do výstavy je vždy po hodinových intervalech ve skupině 30 osob. Návštěvníci si tak mohou předem zakoupit vstupenky na daný den i hodinu. 

Novou expozici Vzhůru do oblak jsme připravili ve spolupráci s dětským interaktivním muzeem Sladovna Písek, kde byla výstava v pozměněném vzhledu a bez prvků, které přidala produkce v DEPO2015 k vidění v roce 2020 pod názvem Leťme vysoko, a vídeňským dětským muzeem ZOOM. Producenti a vývojáři expozice jsou pak společnosti UUUL  a Objevárium.

VSTUPENKY na Plzeňské vstupence.

Vstupné

Dospělý 150 Kč
Děti 6-15 let 100 Kč
Rodinné 2+2 400 Kč
Studenti/Senioři/ZTP 120 Kč
Děti do 5 let zdarma

18.3 - 31.8. 2022

19 mladých bavorských a českých umělců vystavuje svá díla, která vznikala při jejich uměleckých rezidencích v Plzni a v Regensburgu v letech 2019-2022.

Kavárna: 22.4.-13.5.
Výstava děl umělkyň: 

Lena Schabus

Kristina Brasseler

Barbara Muhr

 

Vstup zdarma.

Výstava s názvem Bezsebe je společnou autorskou výstavou Anny Arnetové a Petra Kozla.

Nejedná se o jejich první výstavu, již spolu vystavují po několikáté. Vzájemně se umělecky doplňují, přesto že jejich tvorba je tak velmi odlišná – vše nakonec vytvoří velmi příjemný celek. Z toho také vznikl název této výstavy... Na první pohled nesourodé umělecké duo – překvapí svojí sehraností a souzněním.

Tvorba Anny Arnetové se skládá převážně z drobných kreseb zvířat, kde kombinuje nejenom materiály, ale i techniku. Udíme kombinace jemné kresby a práce se sprejem, dále jsou tu kresby doplněné koláží a zlatým akrylem. Ale vždy je základem její tvorby kresba, kdy hlavní inspiraci čerpá z přírody.

Přírodní motivy jsou na této výstavě doplněny také sérií šesti abstraktních maleb, což je velmi netypické pro tuto autorku.

Souznění mezi oběma umělci vychází z harmonie, kterou se oba snaží nacházet v přírodě.
Tvorba Petra Kozla se soustředí po většinou na vodní prvek.


Geometrie, kterou vodní hladina odráží je abstrahovaný svět kolem nás.

Fraktální geometrie, kterou poslední vědecké poznatky řadí mezi jazyk, kterým je vyzpíván svět, se snaží umělec zachytit a uložit do obrazu.

Používá pro to intuitivní přístup v mixování médií, kdy technika je posunuta na samou hranu možností.
Používá čisté pigmenty, které připravuje buďto s akrylovou nebo olejovou bází.

Lazury, které tímto způsobem vznikají, nanáší na strukturu, která mnohdy připomíná snímky z mikrokosmu.

Vstup zdarma. Otevřeno každý den 10 - 18.

Lidová píseň očima dětí. Výstava výtvarného oboru ZUŠ Chválenická na téma lidová píseň.

Od 16. května do 15. června je možné shlédnout výtvarné práce, které vytvořili žáci  pod vedením pedagožky a výtvarnice Radky Ježkové..

Na vernisáži, která proběhne 26. května 2022 od 18 hodin v kavárně DEPO2015, zazní úpravy lidových písní předního plzeňského skladatele Zdeňka Lukáše v podání smíšeného pěveckého sboru Česká píseň.

Společná výstava Ateliéru Socha a prostor a Ateliéru Malba FDU LS - Sutnarky představující nejlepší bakalářské a diplomové práce tohoto roku.

Více informací již brzy.

Akce

Autobusovou halu zaplní second hand s jarním oblečením.

2.- 4. května
10 - 17

Akci pořádá MARWIL.CZ

Přijďte si zatančit každé úterý salsu, bachatu, kizombu či zouk do naší kavárny!

úterky 19:30-22:30h

Vstupné 80Kč.

Pořádá https://tanecvplzni.cz/

Festival pouličního občerstvení opět nabídne to nejlepší z české streetfoodové gastronomie. Nechte se zlákat živou atmosférou, vůní a chutí odlehlých konců světa, ochutnejte dobroty z daleka i blízka, potkejte se s přáteli nad skvělým jídlem a plnou skleničkou.

7. května 2022
10 - 18

Více informací ZDE. Vstup zdarma.

Přijďte si zatančit každé úterý salsu, bachatu, kizombu či zouk do naší kavárny!

úterky 19:30-22:30h

Vstupné 80Kč.

Pořádá https://tanecvplzni.cz/

Swingové středky, to jsou pravidelné tančírny. 

Obvykle na reprodukovanou hudbu, ze začátku pouštíme pomalejší skladby vhodné na lindy hop, později se na playlistu vyskytují i rychlejší skladby na zatančení si tanců jako charleston, shag, balboa či boogie.

18 - 22
Vstupné dobrovolné.

Během druhého dílu přednáškového a diskusního cyklu se představí organizace zřizované samosprávami, které se prostoru města věnují intenzivně a ve větším měřítku.

Výchozí pozici i aktivity několika z nich přiblíží ředitel Kanceláře architektury města Karlovy Vary Karel Adamec, vedoucí KAM v Liberci Jiří Janďourek a ředitel Městského ateliéru prostorového plánování a architektury v Ostravě Ondřej Vysloužil.

Cena: 50 Kč 
Pořadatel: Pěstuj prostor

Start: 18:00

 

hraje kapela A. S. Band hostující stepaři: Guillem Alonso, Roser Font (Španělsko), Igor Bezdieniezhnykh (Ukrajina) - vstupné dobrovoln

Akce je součástí Plzeňského festivalu stepu. 

Více informací ZDE.

Kavárna, 20-22.

Třetí setkání makerů, kutilů, vynálezců, inovátorů a jejich fanoušků v Plzni!  

Seznámíte se s elektronickými a technologickými vychytávkami, řemesly, designem, 3D tiskem, udržitelnými projekty, roboty a se spoustou dalších netradičních projektů.

Maker Faire je neobyčejné setkání pro technologické nadšence i rodiny, které milují interaktivitu a učení hrou!  

14. května 2022
10:00 - 18:00 - Vstupné dobrovolné!

Chcete také světu ukázat svůj vynález, inovaci, projekt nebo netradiční řešení? Nebo znáte nějakého makera?

Pak máme spuštěné přihlášky u nás na webu  https://makerfaire.cz/vystavuj/

Nenechte si ujít první festival věnovaný rodině v Plzni! 

A na co se můžete těšit? Sledujte událost, brzy vše zveřejníme - přednášky, zábava pro děti i dospělé, workshopy, ukázka práce IZS, trh českých tvůrců, divadlo, hudba a mnohem více.

Vstupenky již v prodeji ZDE.

Přijďte si zatančit každé úterý salsu, bachatu, kizombu či zouk do naší kavárny!

úterky 19:30-22:30h

Vstupné 80Kč.

Pořádá https://tanecvplzni.cz/

Swingové středky, to jsou pravidelné tančírny. 

Pravidelná swingová tančírna, kde se tentokrát bude střídat reprodukovaná hudba pomalejších i divočejších temp s plzeňskými jazzmeny, kteří si zajamují na známá swingová témata. Vy ještě netančíte?! Přijďte to zkusit nebo aspoň načerpat atmosféru jako posluchač.

18 - 22
Vstupné dobrovolné.

Chystáte se založit novou zahradu a nebo proměnit část té stávající v květinovou louku? Zajímá vás, jak vypadají přírodní zahrady a jak hospodařit podle zásad permakultury? 

Přijďte se dozvědět víc od odborníků a nadšenců, kterým zahrada nedá spát. Těšit se můžete i na bezplatnou měnírnu (SWAP) rostlin všeho druhu nebo zahradnickou poradnu.

21. a 22. května v DEPO2015. 

Celý program najdete ZDE.

Přijďte si pochutnat na kalamárech, krevetách, chobotnicích, steaku z tuňáka a další skvělé ryby - vše z grilu na dřevěné uhlí. Chybět nebudou ani skvělé předkrmy v podobě tataráčků, chobotnicového salátu.... Prosecco samozřejmě nebude chybět.

12:00 - 19:00

Více informací ZDE.

Přijďte si zatančit každé úterý salsu, bachatu, kizombu či zouk do naší kavárny!

úterky 19:30-22:30h

Vstupné 80Kč.

Pořádá https://tanecvplzni.cz/

Přijďte si zatančit každé úterý salsu, bachatu, kizombu či zouk do naší kavárny!

úterky 19:30-22:30h

Vstupné 80Kč.

Pořádá https://tanecvplzni.cz/

Třetí část přednáškové a diskusní série se soustředí na téma soutěží.

Své zkušenosti se soutěžemi představí krajinářská architektka z Platformy pro veřejný prostor Karla Kupilíková, architekt Miroslav Vodák z českobudějovického spolku CBArchitektura a architekt Jiří Opočenský z pražského studia ov-a.

Cena: 50 Kč 

Pořadatel: Pěstuj prostor

Start: 18:00

Výstava výtvarného oboru ZUŠ Chválenická na téma lidová píseň. Na vernisáži zazní úpravy lidových písní předního plzeňského skladatele Zdeňka Lukáše v podání smíšeného pěveckého sboru Česká píseň.

Od 18:00 v kavárně. 

Více informací ZDE.

Evropský den sousedů nabídne ve dnech 27. – 29. května po celé Plzni již podeváté akce, které podporují komunitního ducha v různých jeho podobách.

Programová ohniska neboli program v okolí lokálních kulturních center v pátek a sobotu odpoledne a nedělní procházky po městských částech jsou tradiční součástí, která je určena široké veřejnosti.

Sobotní sousedské večeře jsou naopak soukromými slavnostmi, k jejichž uspořádání je možné se registrovat do 5.5.2022. Po registraci se adresy stávají součástí webové mapy večeří a mohou vybírat z nabídky vystoupení, která přijedou zahrát až před jejich dům.

Více na www.evsropskydensousedu.cz

Několik míst po celé Plzni a v blízkém okolí nabídne také porgram pro veřejnost v Programových ohniscích.

 Připraveny jsou rozličné aktivity, soutěže a vystoupení pro děti i dospělé. To hlavní je ale příležitost k setkání. Konkrétní místa na www.evropskydensousedu.cz.

Festival arabské kultury se vrací do DEPO2015!

Festival arabské kultury v rámci svého 12. ročníku chystá velký sobotní program & Oriental Street Food Market s bohatým kulturním programem a ochutnávkami arabských specialit. Prožijte sobotní odpoledne s celou rodinou v romantických uličkách arabského trhu, ochutnejte milované blízkovýchodní pokrmy a zjistěte více o lásce po arabsku.

Sledujte také Facebook festivalu..

Pojďte se seznámit se svými sousedy!

Registrujte se do 5.5.2022 a uspořádejte sousedskou slavnost u Vás doma. Vše o registraci a naší podpoře na www.evropskydensousedu.cz.

Několik tras komentovaných procházek opět doplní program Evropského dne sousedů v průběhu neděle.

Projděte se místy, která možná díky našim průvodcům dostanou nový rozměr. Konkrétní trasy s průvodci, časy a místa startu na www.evsropskydensousedu.cz.

Zapište si do kalendáře termín druhého ročníku festivalu kávy Lógr 2022.

Industriální kulturní prostor DEPO2015 se podruhé naplní kafem! LOGR festival se vrací a opět vás vezme za doprovodu živé hudby, skvělého jídla a pití na cestu poznání kávy.


Na Lógru se dozvíte:
- JAK SE KÁVA PĚSTUJE (přednášky, výstava, rostliny, fotografie a videoprojekce)
- JAK SE KÁVA PŘIPRAVUJE (ukázky různých metod přípravy kávy, latte art battle)
- JAK SE POZNÁ DOBRÁ KÁVA (workshop tzv. cuppingu - degustace kávy, brzy otevřeme registrace)
- JAK DOBŘE UTRATIT PENÍZE ZA KÁVU (prodejní stánky kaváren, pražíren, sladkých dobrot a náčiní na přípravu kávy)


Podrobný program již brzy. Sledujte Facebookovou událost.

VSTUP ZDARMA
29. května 10-18

Autobusovou halu zaplní second hand s jarním oblečením.

10 - 17

Akci pořádá MARWIL.CZ

Přijďte si zatančit každé úterý salsu, bachatu, kizombu či zouk do naší kavárny!

úterky 19:30-22:30h

Vstupné 80Kč.

Pořádá https://tanecvplzni.cz/

Workshopy a Kurzy