DEPO2015

Facebook Youtube Instagram

Treffpunkt 2017

Česko-bavorské kulturní dny – festival Treffpunkt probíhá ve dnech 20.-22. října 2017 v Plzni. V areálu DEPO2015 si vychutnáte Bavorsko všemi smysly: tradiční i moderní hudba, výstavy, literatura, besedy, řemeslo, gastronomie, program pro děti…

Od pátku do neděle bude prostor bývalé autobusové haly žít ve stylu bavorské Biergarten se vším všudy – od stylové gastronomie včetně bavorských piv, po hudbu, ze které si vybere snad každý: dechovka a folklor, swing, big beat, DJ. To bude prokládané představeními českých a bavorských showmanů – od lyžařů po hráče na lahve.

V dalších prostorách DEPO2015 se budou konat výstavy umělců a jejich vernisáže, autorská čtení spisovatelů literárních děl s česko-německou tématikou, přednášky a besedy s odborníky na minulost i současnost česko-německého sousedství. Poznáte Bavorsko jako zemi, která kulturním bohatstvím žije.

Poslední den festivalu, neděle, bude koncipována jako rodinný den s atraktivním programem pro děti i jejich rodiče, od dětského divadelního představení přes rytířský souboj po výrobu a pouštění draků.

Vstup na všechny akce v rámci festivalu je zdarma.

O česko-bavorské kulturní platformě

Česko-bavorská kulturní platforma je společný projekt organizace Plzeň2015, z. ú. a města Regensburg. Jejím smyslem je síťování kulturních aktérů a organizátorů na obou stranách hranice. Díky networkingovým setkáním a výměnným cestám mají aktéři možnost se setkat, poznávat se s novými partnery a přicházet s nápady na přeshraniční spolupráci. Nejviditelnějším prvkem platformy jsou česko-bavorské kulturní dny – festival „Treffpunkt“ probíhající v říjnu v Plzni a v březnu v Regensburgu. Projekt Česko-bavorská kulturní platforma je financován prostředky z EU – Cíl EÚS 2014-2020.

Důraz je kladen na přeshraniční spolupráci, nejen na prezentaci kulturních aktérů na druhé straně hranice. Díky networkingovým setkáním a výměnným cestám mají aktéři příležitost se setkat, vzájemná výměna je povzbudí k navázání nových spoluprací. Každoroční festivaly nabídnou těmto spolupracujícím subjektům pódium pro představení svých aktivit publiku, zatímco pro širokou veřejnost budou znamenat příležitost k aktivní přeshraniční sousedské výměně. Nejviditelnějším prvkem platformy jsou česko-bavorské kulturní dny – festival „Treffpunkt“ probíhající v říjnu v Plzni a v březnu v Regensburgu. Projekt Česko-bavorská kulturní platforma je financován prostředky z EU – Cíl EÚS 2014-2020.