DEPO2015

Facebook Youtube Instagram

Treffpunkt 2022

Festival „Treffpunkt: kontakt“ - Dny|kultury|kreativity Plzeň 22. - 24. dubna 2022

Závěrečná akce projektu "kultur|kontakt|kreativ" naplní partnerství mezi městy Plzeň a Regensburg kulturou a osobními vazbami mezi umělci z obou stran hranice.

Těšte se na hudbu mnoha žánrů – od tradiční české i bavorské dechovky přes rock’n’roll či flétnový koncert. 

A protože při tanci vyhládne a k chuti přijde i nějaké to dobré pití, počítá se s českými i bavorskými pochutinami a napěněným pivem, a to nejen plzeňským. Chybět nebudou ani oblíbené bavorské tupláky.

Program myslí i na dětské návštěvníky a bavit by měl i ty, kdo pivu neholdují. Představí se mladí tvůrci, kteří se v rámci rezidenčního programu zúčastnili několikatýdenních výjezdů do sousední země. Během tří let trvání projektu to bylo 22 rezidentů tvořících v nejrůznějších žánrech – od hudebníků, fotografů, přes výtvarné umělce a spisovatele až po performery.

Přesný časový harmonogram připravujeme a brzy zveřejníme ZDE.

PROGRAM

Pátek 22. 4.
16:00- 18:00  koncert Amatovka Česká dechovka pěkně od podlahy hned na úvod festivalu.

16:00- 18:00 Atelier filmová projekce dokumentární filmy ZWICKL Dokumentární film Generace "N": DEUTSCHBÖHME a rozhovor s režisérkou Veronikou Kupkovou. Film, který vznikl během roku 2016 ve spolupráci českoněmecko-ruského týmu, dává prostor pamětníkům poválečných událostí ze Sudet a zkoumá osudy vysídlených českých Němců i těch, kteří v Československu po r. 1945 zůstali. Film byl oceněn Česko-německou novinářskou cenou (2017) a Cenou poroty Mezinárodního filmového festivalu Německa (2018)

18:30- 19:30  vernisáže Výstavy uměleckých rezidentů Výtvarní umělci, kteří během našeho projektu absolvovali rezidenci v sousední zemi, představují svá díla v jedinečné kolekci.

18:30- 19:30 koncert Electric Therapy Plzeňská rocková kapela, která vznikla jako projekt dvou kytaristů skupiny Alice Dana Bárty: Martina Střesky a Lumíra Václavíka. Její základní filozofií je hrát převzaté skladby, které na ně měly během jejich více než 25leté hudební kariéry zásadní vliv.

19:30- 20:30  divadlo Jana Micenková: divadelní hra Umělkyně Jana Micenková zpracovala výstup své umělecké rezidence v Regensburgu do divadelní hry. 

20:00- 21:30 koncert David Gramberg Bavorský indie singer dobyl mnoho pódií po celém Německu. Experimentuje s různými žánry, nástroji a zvuky.

21:30- 22:30  koncert The Komets Mezi letní lehkostí a podzimním sněním... bavorští The Komets k nám připlují přes melancholické kopce na příjemně pomalé indie vlně.

22:30- 00:15 koncert The Sensational Skydrunk Heartbeat Orchestra Stejně jako duben si tato bavorská kapela dělá, co chce. Jejich melodie a beaty se nezastaví u žádného stylu. Akordeon a dechy ještě nikdy nezněly tak napínavě!

00:15- 1:00 koncert DJ Páteční noc uzavře DJ, abyste se těšili na druhý den!

Sobota 23. 4.

10:30- 12:00 koncert Orchestr ZUŠ B. Smetany Moderní i klasický repertoár a filmové melodie v podání velkého žákovského orchestru z Plzně.

12:30- 14:45  koncert Rüscherl Muse Hornofalcká dechová kapela hraje od podlahy bavorské i české šlágry.

13:00- 17:15  filmová projekce dokumentární filmy ZWICKL Schwandorfský festival dokumentárního filmu přiváží do Plzně dokumentární pásma s genderovou a ekologickou tematikou - O mužích a ženách a O přírodě a lidech.

13:30- 15:00  koncert Vibestones Jazzové trio hrající zejména známé jazzové standardy. Zajímavou zvukovou barvu vytváří neobvyklý nástroj vibrafon spolu s kytarou a kontrabasem.

14:45- 15:45 koncert Magdalena Treutwein Band Harfenistka, zpěvačka a skladatelka Magdalena Treutwein experimentuje s možnostmi hry na harfu. Vloni strávila několik týdnů na umělecké rezidenci v Plzni ve spolupráci s místním souborem středověké hudby Gutta.

15:45- 16:30  koncert Žofie Kašparová & Kieren Alexander Smršť kreativity a improvizace z tanečních parketů Brazílie, festivalů na Balkáně a energických jamů Švédska. Kieren (akordeon) a Žofie (flétna) představují spojení autorských kompozic i balfolkových hitů ve vlastních neotřelých aranžích a tradice v novém světle.

16:15- 17:15 koncert Moodshake Ten nejlepší hudební koktejl ve stylu funk a jazzfusion z Plzně!

17:15- 17:45  koncert Jodelix První pražská jódlovací hudební skupina, která s vtipem a šarmem hraje švýcarské lidové písně z hor, plné humoru, lásky a kravské romantiky.

18:00- 19:45 koncert Scotty Bullock Trio Jsou jen tři, ale svým "Rawk'n'rollem" nadělají mnoho muziky a zaplní taneční parket.

18:00- 19:00  koncert Pioneers of Space Pionýři prostoru - multimediální umělci z atelieru Multilab Sutnarka vytváří audiovizuální performance. Kombinují modulární systémy s klasickými hudebními nástroji, doplněné o improvizované texty, atmosféru produkce pak dotváří lightdesign či videoprojekce.

19:30- 20:30  diskuze Artist Talks 22 uměleckých rezidentů z Česka a Bavorska poreferuje o svých zkušenostech z pobytu v sousední zemi, kde čerpali inspiraci a navazovali přeshraniční kulturní propojení. Poslechněte si historky veselé i dojemné a zjistěte, jestli by taková stáž nebyla náhodou třeba i něco pro vás...?

20:30- 21:30  koncert 1/2Rebel Plzeňská kapela osloví všechny milovníky country a rocku svým zajímavým pojetím obou žánrů.

21:15- 22:00  koncert Zweifel & Caecilia Německé hudební experimentální duo dokáže pokrýt vše mezi atmosférickým, suchým, vážným, humorným, (ne)tanečním, komplexním, inteligentním, jednoduchým a prostě stupidním - záleží na vkusu a náladě jejich i posluchačů.

22:00- 23:00 Tržnice Performance Jakub Krejčí

22:15- 01:00  The Heimatdamisch Chvíli se tváří jako bavorská dechovka, v mžiku a klidně uprostřed skladby to rozjedou do rockového nářezu. Nejpopulárnější party-band z Bavorska zahraje v Plzni díky partnerství Zastoupení Svobodného státu Bavorsko v ČR.

01:00- 02:00 koncert DJ Sobotní noc uzavře DJ s bavorskými šlágry v pořádném beatu!

Neděle 24. 4.

Na neděli připravujeme výtvarné workshopy pro děti i dospělé, divadelní představení, česko-německou jazykovou animaci, prezentaci institucí činných v česko-německých projektech, hudební vystoupení Flaškinet a další zábavu. Brzy program upřesníme!

Na akci se neplatí žádné vstupné. S ohledem na bezpečnost všech návštěvníků se na vstup budou vztahovat aktuální protipandemická opatření. 

Více informací na Facebookové události nebo na webu Treffpunkt.