DEPO2015

Facebook Youtube Instagram

Imrich Veber

something is missing

Imrich Veber je český fotograf a dokumentarista. Žije a pracuje v Opavě.

Imrich se věnuje výhradně dlouhodobým projektům. Nedávno dokončil soubor o fenoméně bytových sídlišť (BLOK 62), pracuje na knize shrnující téma handicapovaných (Nejeden život) a dlouhodobém projektu NH2O, který se zaměřuje na obec Nové Heřminovy a tamější plánovanou výstavu přehrady.

Své fotografie publikoval v knihách Nejeden život, TRANSFORMACE, Víme o sobě (ilustrace poezie a textů Josefa Veselého), HOMOurban, Opava východ zpáteční (ilustrace básní autorů působících na Ostravsku) a BLOK 62.

Imrich strávil v rámci projektu K.A.I.R. Košice Artist in Residence dva měsíce v Košicích ve spolupráci s naším projektem OPEN A.i.R. společnosti Plzeň 2015 . V rámci pobytu pracoval na zachycení života a reálií košického sídliště Ťahanovce. "Mělo to být sídliště pro 80 tisíc lidí, měla tam vést tramvajová trať a čtyřproudová rušná cesta obíhající všechny bloky. Most – nadchod, který zůstal jen jako směšný pomník megalomanských plánů a který nevede nikam. 1989, víc se postavit nestihlo, končí se. Teď skoro 25 tisíc lidí žije v prostoru, který nikdy nebude zcela dokončený. Místní žili na staveništi, někteří čekali pět let na svůj byt, teď si užívají pusté Sahary, hlubokých lesů, konce sídliště, konce světa. Something Is Missing,” hovoří o svých dojmech Imrich.

Vernisáž výstavy se uskutečnila 29. 4. 2015 v 18 hodin v prostoru Šopa Gallery. Výstava bude otevřená do 14. 5. 2015; vždy od pondělí do pátku od 14:00 do 18:00.

Poznámka: Autorem fotografie (portrétu Imricha) je známý plzeňský fotograf Radovan Kodera.

Galerie