DEPO2015

Facebook Youtube Instagram

Ewa Głowacka

PARALLEL STRUCTURE II 

EWA GŁOWACKA (1989) je umělkyně pocházející z Wroclawi ( Vratislavi). Věnuje se grafickému designu, informační grafice, otevřeným workshopům a DIY projektům (Do It Yourself – Udělej si sám). Po dlouhou dobu byla spojována s nezávislou kulturou a ve své krátké, ačkoliv intenzivní kariéře spolupracovala s mnohými organizacemi. Od roku 2011 je součástí tiskařského kolektivu SITO CRK (v současnosti SITWA). Jedná se o otevřené studio, které se věnuje sítotisku a mimo jiné pořádá workshopy, setkávání, výstavy a zpracovává grafické zakázky.

Jak říká, cílem jejího projektu, který nese název Parallel Structure II, je navázat rozhovor se zástupci nezávislé kultury v Plzni. Základem tohoto projektu jsou setkávání a rozhovory s kulturními aktivisty z Plzně. „Tato setkávání vnímám jako šanci mluvit upřímně a otevřeně na téma vliv a účinky projektu Evropské hlavní město kultury.“ Jinými slovy, Głowacká chce zhodnotit stopu EHMK v nezávislé kulturní scéně. Nyní, když uplynul nějaký čas, opadly emoce, lidé, kteří byli zapojení, mohli odpočívat a kritikové mohli celou věc zhodnotit s odstupem.

Obsah těchto setkání bude shrnut v časopisech a jakýchsi mini knihách; bude to subjektivní archiv, který bude vytvořený společně a za pomoci nahraných rozhovorů, map, myšlenek, informační grafiky. Základem budou informace a fotografie získané od účastníků. Takovýto druh vizualizace usnadní pohled na analýzu z dálky.

Tento projekt bude vlastně její další krok v objevování informační grafiky, v odvětví, jehož se týkala také její bakalářská práce. Dále bude také předmětem k dalšímu prohlubování znalostí, zlepšování se v daném oboru a k dalšímu rozvoji.

„Zajímá mě, jak vypadá struktura umělecké komunity v Plzni a jestli je podobná té ve Wroclawi (Vratislavi) a jestli mají něco společného. Dále také uvažuji nad tím, co se my můžeme naučit od nich a co naopak mohou převzít oni od nás.“

Tento rezidenční program byl umožněn díky podpoře našeho polského partnera A-i-R Wro.