DEPO2015

Facebook Youtube Instagram

Janna Ullrich

Nemajetný Monopolista

Janna Ullrich je mladá umělkyně žijící a tvořící v Amsterdamu. Jejím zaměřením je video design, ale jak sama říká: "často pracuji s mnoha odlišnými médii v závislosti na tématu, které chci zpracovat."

V DEPO2015 představila svou deskovou hru 'No-man's land' a vytvořila zbrusu novou hru Nemajetný Monopolista, která obrací světoznámou hru Monopoly vzhůru nohama a připomíná nám, s kolika globálními problémy se dnešní společnost potýká. Cílem hry je aktivní a promyšlená kooperace mezi hráči, kteří se snaží zabránit globální katastrofě. Hru Nemajetný Monopolista si mohou návštěvníci zahrát v kavárně DEPO2015 (příslušenství k zapůjčení na recepci).

"Princip vlastnictví a získávání majetku je hluboce zakořeněn v hodnotovém žebříčku naší společnosti. Během své rezidence chci konfrontovat potřebu vlastnictví a zkoumat otázky spolupráce, spoluvlastnictví či překračování hranic.

'No-man's land' znázorňuje problematiku imigrantů, s nimiž je často zacházeno až absurdním způsobem. Do hry se můžete zapojit jednotlivě i ve skupině. Samotné hře předchází krátké animované video, které vás zasvětí do herních mechanismů, následně je vám přidělena výchozí pozice na základě hodu kostkou. Celkový herní čas se pohybuje okolo 50 minut."

Tato rezidence byla umožněna díky podpoře Velvyslanectví Nizozemského království. Děkujeme!

www.jannaullrich.de

Galerie