DEPO2015

Facebook Youtube Instagram

Juliana Höschlová

Česká vizuální umělkyně (*1987, Praha) žijící v Berlíně.  Díky spolupráci s naším partnerem S.T.A.i.R. absolvovala Juliana Höschlová dvouměsíční rezidenční pobyt v rakouském Štýrském Hradci. Od května do července 2017 se v rámci rezidence věnovala svému dlouhodobějšímu projektu White Land.

,,Nechť Tě bílá síla provází.”

Projekt White Land začal v roce 2016 při příležitosti skupinové výstavy Huckepack v Drážďanech, kde česká umělkyně vytvořila obrovskou kolážovou kresbu na papíře představující výraz White Land - Bílá země ve smyslu Evropy jako pevnosti. 

,,Vytvořila jsem on-line blog a průběžně publikuji kresby zabývající se migrací do Evropy." 

Na rezidenci v Grazu pak Juliana Höschlová prezentovala články z rakouských novin Kronen Zeitung z roku 2015, tedy roku vypuknutí imigrační krize. Shromažďovala fotografie z místních novin, které se archivují ve veřejných knihovnách. Přitom se také soustředila na pokračování a rozvoj on-line blogu www.whiteland.eu, ve kterém figuruje postava bělocha jakožto vládnoucí rasa na celé planetě. 

K součásti prezentace patřil i otevřený výzkumný prostor, ve kterém se promítaly na stěnu obrázky a titulky z novin, měsíc po měsíci z celého 2015. Fólie se pokládaly jedna před druhou a na konci každého měsíce se promítaný obraz sloučil v černou skvrnu.

Více o umělkyni a jejím projektu lze nalézt zde.
 

Odkaz na stránky a portfolio: www.julianahoschlova.com

Partneři: S.T.A.i.R., region Štýrský Hradec, DEPO2015