Juraj Florek
Pilsen Plein-air
AKTUALITY
1. 12. 2015 proběhla v prostorách DEPO2015 výstava Juraje Florka a dalších slovenských umělců, kteří u nás či v Košicích pobývali na rezidenci díky spolupráci s programem K.A.I.R. Košice Artist in Residence. Výstava je k vidění 16. 12. a 30.12. Přijďte se podívat!
AUTOR
Juraj Florek je mladý slovenský malíř se zálibou v urbanistické krajině a její unikátní atmosféře. Svůj talent potvrdil již záhy po ukončení svého studia na Akademii umění v Bánské Bystrici, když získal umělecké ocenění Nadace VUB Malba roku 2014. Od roku 2005 se účastnil více než dvaceti výstav a symposií.
"Záměr mého projektu je jednoduchý - zachytit moderní městskou krajinu tradiční technikou, skrze plenérové malby. Hlavním tématem bude urbanistické prostředí s obejkty a obyvateli, které mě budou obklopovat každý den. Ve svých malbách nehodlám kritizovat město jako prostředí, které člověku škodí. Chtěl bych prozkoumat prostředí post-komunistické demokracie a vyjádřit svou radost z života ve městě. V tomto případě, ve městě Plzni."
Rezidence Juraje byla realizována díky spolupráci s programem K.A.I.R. Košice Artist in Residence.