DEPO2015

Facebook Youtube Instagram

Vojtěch Domlátil

Vojtěch Domlátil pracuje jako asistent v Ateliéru animované a interaktivní tvorby pod vedením Jiřího Barty na Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara Západočeské univerzity v Plzni. Zároveň se stal naším dalším umělcem na rezidenci v Youkobo Art Space v Japonsku, kde pracoval od 1. října do 30. listopadu 2017.

Zabývá se animací, ilustrací a grafickým designem. Jeho poslední práce se zaměřují především na experimentální stopmotion animaci. Animace není pro Vojtěcha Domlátila jen technikou, ale i médiem k vyjádření se. Mimo to tíhne k asijské estetice, kterou můžeme shlédnout v ilustracích Jak najít Panchenlamu či v knize Pinocchio podle tibetské thangka malby, a rovněž ve filmu MI inspirovaném vietnamskou instantní nudlovou polévkou - vimeo.com/181607146.

V Tokiu uskutečnil experimentální stopmotion projekt animace haiku, za jehož cíl si dal transformovat klasickou japonskou poezii haiku do audiovizuální formy animovaného filmu - výsledkem by měla být projekce souboru krátkých sedmnácti sekundových vizuálních básní pod názvem Audiovisual Haiku Poetry.

Kromě toho během svého pobytu přednášel o české stopmotion animaci a vedl workshop pro studenty tamější Joshibi University. V rámci rezidence rovněž domlouval spolupráci plzeňského ateliéru animace s Geidai Tokyo University of the Arts.

Partneři: Youkobo Art Space, DEPO2015, Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara - Západočeská univerzita

Galerie