DEPO2015

Facebook Twitter Youtube Instagram

V4 Digital Art Melting Pot (česky)

Cílem projektu V4 Digital Art Melting Pot je zorganizovat umělecké rezidence pro 4 umělce ze 4 národů ve 4 zemích. 

Umělecký obor je definován jako světelný design a digitální umění. Každý partner vyhlásí v únoru 2022 otevřenou výzvu k podávání žádostí o rezidenci. Všichni partneři společně vyberou jednoho umělce z každé země, který dostane příležitost uskutečnit svou rezidenci a realizovat svůj umělecký projekt v cizí zemi u projektového partnera jakožto hostitele. Rezidence potrvá 7 až 20 dní a bude předcházet místnímu festivalu světla v hostitelském městě. Díky tomu bude rezidence zakončena závěrečnou prezentací výstupů před širokým publikem, to je velký přínos pro umělce i pro partnery projektu – budou moci předvést své mezinárodní aktivity a prezentovat účast veřejnosti na projektu V4.

Projekt V4 Digital Art Melting Pot je financován Mezinárodním visegrádským fondem.

Webová stránka 
Facebook 
Instagram
YouTube 

O projektových partnerech

Zsolnay Light Festival (Pécs, HU)

První a jediný světelný festival v Maďarsku, Zsolnay Light Festival v Pécsi, rozzáří centrum Pécse opět oslnivými světelnými kreacemi v létě 2022!

Mezi 7. a 10. červencem 2022 se budovy obléknou do světlého hávu a ulice dostanou světlý koberec, zatímco monumentální fasáda katedrály bude oživena nejlepšími 3D pohyblivými projekcemi mezinárodní soutěže mappingu.

Čtyřdenní festival je opravdu nezapomenutelným zážitkem pro rodiny a skupiny přátel v malebném centru města Pécs s mapováním a různými doprovodnými programy.

Při procházce po Pathway of Light procházející centrem Pécse můžete znovu obdivovat grandiózní, srdceryvné a extravagantní – a vždy neuvěřitelně velkolepé světelné instalace specifické pro dané místo na přibližně 30 místech.

Festival nabízí unikátní spojení světa světelných festivalů, street art produkcí, koncertů, divadla a představení nového cirkusu.

Webová stránka
Facebook
Instagram
YouTube

Bella Skyway Festival (Toruń, PL)

Kulturní mapa Toruně byla obohacena další akcí evropského rozměru — Bella Skyway Festival. Festival, který je svěží, jedinečný a mění realitu. Festival, který vdechne nový život gotickým městským hradbám Toruně.

Festival se v Toruni pořádá od roku 2009 a jeho počátky jsou spojeny s kandidaturou na Evropské hlavní město kultury 2016. Program této akce stojí na třech pilířích: věda, umění, lidé.

Webová stránka
Facebook
Instagram
YouTube
 

Biela noc (Bratislava / Košice, SK)

Biela noc je prestižní mezinárodní umělecký projekt, který má za úkol přiblížit široké veřejnosti současné formy umění i netradiční, nepoznaná a významná místa evropských metropolí.

Bílá noc vznikla v Paříži v roce 2002. V roce 2013 ji navštívilo více než dva a pól milionu lidí. Z Paříže se během několika let projekt rozšířil i do měst jako New York, Los Angeles, Montreal, Řím a mnoho dalších včetně Košic a Bratislavy.

Bílá noc nabízí návštěvníkům netradiční uměleckou procházku nočním městem plnou zážitků a nových vjemů, která trvá od západu až do východu slunce. Během jednoho výjimečného víkendu se noc stává dnem a ulice nočního města se zaplní lidmi a uměním.

Webová stránka
Facebook
Instagram

Blik Blik (Plzeň, CZ)

Festival světla vznikl jako součást programu Plzeň 2015 – Evropské hlavní město kultury.

Návštěvníci jsou zváni, aby vyšli do ulic a prozkoumali známá (nebo někdy skrytá a neznámá) náměstí, budovy, nádvoří a parky osvětlené různými instalacemi. Od té doby jde o jednu z nejoblíbenějších veřejných akcí pořádaných v Plzni s návštěvností až 50 tisíc lidí.

Příští ročník se koná 25.-26. března 2022.

Webová stránka
Facebook
Instagram
YouTube

For English click HERE.