DEPO2015

Facebook Youtube Instagram

WALLZ 2021

Třetí červnový týden se v plzeňských ulicích odehrál druhý ročník street art festivalu WALLZ. Na vybraných místech jste mohl potkat umělce se spreji a barvami přímo v akci. Pozvání letos přijala writerská legenda Jan Kaláb, uznávaný zahraniční umělec Johannes Mundinger i další významní umělci současného street artu Jakub Tytykalo, David Strauzz a další.

Více informací na Facebooku.

Druhý ročník street art festivalu WALLZ se v Plzni odehrál od 14. do 19. června 2021.

Od pondělí 14. 6. mohli  obyvatelé i návštěvníci Plzně potkat umělce na vybraných místech přímo při činu, v sobotu 19. 6. pak proběhla závěrečná akce festivalu s vernisáží doprovodné výstavy v prostoru DEPO2015.

Součástí doprovodného programu byla i dernisáž stávající výstavy Ondřeje Vyhnánka ANIMA v DEPO2015 nebo graffiti jam na vybrané legální zdi, jehož se mohli spolu s umělci zúčastnit i zájemci z veřejnosti.

Mapu plzeňského street artu letos opět doplní jak čeští, tak zahraniční umělci. Legenda české graffiti scény Jan Kaláb vytvoří velký mural na boční zeď panelového domu v ulici Komenského, kanadský umělec s českými kořeny David Strauzz si troufne na nesnadný vlnitý povrch budovy nedaleko OC Plaza, kam umístí velký portrét doplněný textem upozorňujícím na problém vizuálního smogu ve městech, Jakub Tytykalo pomaluje stěny domečku Plzeňských dopravních podniků na točně trolejbusu v Božkově svou malbou na pomezí abstrakce a surrealismu, Ondřej Klíma vnese do městského prostoru krajinu, která pohltí zeď na Rokycanské v celkové ploše téměř 1000 m2, Nikola Khoma Vavrous připravuje detailnější malbu na zeď výměníku v ulici Lesní na Doubravce, Jan Miko si pohraje s autobusovou zastávkou u FN Plzeň Lochotín. Do festivalu se opět zapojí Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara, jejíž studenti pojednají zeď samotného DEPA2015. Z Berlína zavítá Johannes Mundinger zanechá svou stopu na fasádě budovy ateliérů Střední odborné školy obchodu Zahraniční sestavu doplní umělkyně Zooter z portugalského Aveira. Ta zanechá svůj mural na fasádě Centra volného času Skupovka. 

Mapu se všemi lokacemi a umělci najdete ZDE.

DOPROVODNÝ PROGRAM

Úterý 15. 6.  od 18:00

Dernisáž výstavy OndřejeVyhnánka: ANIMA 

- v DEPO2015 za účasti umělce a kurátorky

Středa 16. 6., 17:00 - 19:00

Graffiti Jam

- zeď VHS, účast umělců z WALLZ 2021 i dalších street art umělců. Přesná lokace ZDE.

Sobota 19. 6.

Zakončení festivalu a vernisáž doprovodné výstavy WALLZ vol. 2

16:00 sprejerský workshop pro děti

18:00 projekce filmu z průběhu festivalu a vernisáž výstavy s komentovanou prohlídkou za účasti umělců​.

Partneři festivalu:

Město Plzeň, Plzeňský kraj, Ministerstvo kultury ČR, Městský obvod Plzeň 1, Městský obvod Plzeň 2, Městský obvod Plzeň 3, Městský obvod Plzeň 4, Plzeňská teplárenská, HET, Graffneck, Boels, Člověk v tísni, PMDP, Bohemia Sekt.

Nejnovější informace o WALLZ najdete na Facebooku.

Fotogalerii z letošního ročníku WALLZ najdete ZDE.

Galerie